Wiosna to chyba najbardziej wyczekiwana pora roku. Cieszymy się z coraz dłuższych i cieplejszych dni. W modzie znów pojawiają się intensywne kolory oraz optymistyczne, kwiatowe wzory. Na naszych stołach gości więcej warzyw i owoców. Te ostatnie zrobią najwięcej dobrego dla zdrowia i urody.
Skóra również potrzebuje lekkiego odświeżenia, a więcej wigoru niż najmodniejszy w tym sezonie koralowy róż, doda cerze pochodzący z wnętrza blask. Kosmetolodzy podpowiedzą, jak go odzyskać po zimowych zmaganiach z mroźną pogodą, ogrzewanymi pomieszczeniami i smogiem.
Pierwszy krok, od którego powinno się rozpocząć wiosenną pielęgnację, to delikatny peeling wykonywany od jednego do trzech razy w tygodniu. Pozbędziemy się w ten sposób martwego naskórka, otwierając drogę witaminom i antyoksydantom, będącym niczym zastrzyk energii dla skóry. Świetnym posunięciem będzie stosowanie rano i wieczorem serum bogatego w wyciągi roślinne, witaminę C oraz cenne substancje z alg. Te ostatnie są niedocenionym źródłem beta-karotenu, którego przykładowo w Spirulinie jest 30 razy więcej niż w marchewce. Przed wyjściem z domu należy również pamiętać o nałożeniu kremu. Nowością są wielofunkcyjne preparaty anti-pollution, łączące działanie ochronne, regenerujące i przeciwdziałające starzeniu. Zostały stworzone z myślą o mieszkańcach miast narażonych na kontakt ze smogiem. Cząsteczki zanieczyszczeń powietrza osiadają na powierzchni skóry i uszkadzają jej barierę hydrolipidową. Są też źródłem wolnych rodników przyspieszających powstawanie zmarszczek. W odpowiedzi na te problemy powstała innowacyjna oferta kosmetyków oraz zabiegów pomagających cerze uporać się z niekorzystnymi warunkami środowiska.
Jeśli chcesz zobaczyć efekty zabiegów anti-pollution na własnej skórze, zachęcam do odwiedzenia Leśnego SPA, ulica Gajowa 16, 30-426 Kraków.
Dieta bogata w warzywa i owoce jest sprzymierzeńcem pięknej skóry
Składniki:
• pół pęczka natki pietruszki – działa odtruwająco, poprawia trawienie, jest źródłem witaminy C i żelaza;
• pomarańcza i cytryna – cytrusy zawierają miedzy innymi związki o działaniu antyoksydacyjnym i usprawniający przemianę materii błonnik;
• ksylitol – pozyskiwana z brzozy, mniej kaloryczna i zdrowsza alternatywa dla cukru, ma właściwości prebiotyczne, czyli wspiera rozwój mikroflory w jelitach.
Cytrusy obieramy ze skórki. Pietruszkę myjemy, odcinamy twarde ogonki, wrzucamy do blendera. Dodajemy ksylitol do smaku. Miksujemy i gotowe!
Oliwia Kawa