Targi Transportex i SilesiaKomunikacja w Expo Silesia zakończone!

872

16 i 17 kwietnia w Centrum Targowo-Konferencyjnym w Sosnowcu odbyły się targi Transportu Publicznego oraz Targi Transportu i Spedycji. Tematem przewodnim wydarzenia była elektromobilność i gazomobilność oraz ich zastosowanie w transporcie komunikacji miejskiej.

Pierwszego dnia targów odbyła się Konferencja pt. „Transport Niskoemisyjny w Górnośląsko – Zagłębiowskiej Metropolii – Infrastruktura na rzecz elektromobilności” jej podsumowaniem była debata o gazomobilność jako alternatywnego spojrzenia na transport niskoemisyjny. Została ona zorganizowana przez PKM z Gliwic i Tychów oraz gospodarzy imprezy Silesię Expo. W panelu debaty wzięli udział: Tomasz Szeszko (Kierownik Działu Planowania i Rozwoju Technologicznego, JSW Koks), Zdzisław Piekorz (sales manager w MAN Truck & Bus Polska), Robert Zajkowski (Kierownik Działu Sprzedaży w Departamencie CNG i LNG, PGNiG Obrocie Detalicznym), Miłosz Stec (Prezes Zarządu w Przedsiębiorstwie Komunikacji Miejskiej w Tychach) oraz Marek Filip (Prezes Zarządu Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Rzeszowie). Prowadził: Maciej Mazur (Prezes Zarządu oraz Dyrektor Zarządzający Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych). Patronat nad wydarzeniem objęła Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia oraz Izba Gospodarcza Komunikacji Miejskiej.


Podczas targów odbyły się również premiery, w tym
– po raz pierwszy autobus elektryczny Rafako Bus,
– elektryczny autobus miejski EvoBus Polska,
– niskopodłogowy autobus miejski nowej generacji – MAN Lion’s City,
– MAN TGE CITYBUS w zabudowie Mercus, czy w 100% elektryczny MAN eTGE – do zastosowań jako pojazd dostawczy lub serwisowy.

Równolegle odbyły się Targi Transportu i Spedycji TRANSPORTEX, gdzie została przeprowadzona Konferencja pt. „Zmiany w Transporcie – 2019” zorganizowane we współpracy z Kancelarią Transportową KOBEN.

Natomiast drugiego dnia targów odbyła się Konferencja Polskiej Unii Transportu, na której zostały poruszone tematy najnowszych przepisów i związanych z nimi zagrożeń dla kierowców oraz właścicieli i zarządzających firmami transportowymi.

red. Tomasz Czarnecki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here