Aviva przygotowała program działań edukacyjnych pod hasłem #MiesiącDlaSerca.

0
1072

Ich celem jest promocja profilaktyki zdrowotnej dotyczącej serca i układu krążenia. Aviva pokazuje równocześnie, w jaki sposób ubezpieczenia na życie i zdrowie wspierają klientów zarówno w zakresie profilaktyki, jak i leczenia chorób serca i układu krążenia.

W ramach inicjatywy na blogu zamieściliśmy artykuł dotyczący dbania o serce i zdrowej diety, a także naszych ubezpieczeń na życie i zdrowie.

https://www.aviva.pl/blog-porady/zycie-i-zdrowie/2021/jak-dbac-o-serce/

Publikujemy też cykl materiałów na Facebooku, w których promujemy świadome odżywianie z myślą o zdrowym sercu.  https://www.facebook.com/AvivaPoland  

Udostępniliśmy również najnowszy podcast w cyklu „Jesteśmy przy Tobie” na temat wpływu odżywiania na nasze zdrowie i samopoczucie. Rozmówczynią Agnieszki Szydłowskiej jest znana blogerka-dietetyczka, Anna Reguła (ma 225 tys. obserwujących na Instagramie). https://open.spotify.com/episode/7rHUyP3riTI3tbIBJRZuKM   

Przygotowaliśmy też opracowanie eksperckie, przeznaczone dla naszych agentów ubezpieczeniowych, zawierające wiele liczb i faktów na temat chorób serca i profilaktyki.

Choroby serca i układu krążenia są główną przyczyną zgonów w Polsce – według danych GUS w I połowie 2020 r. spowodowały śmierć 84,5 tys. osób, czyli 40% wszystkich zgonów w tym okresie. Wielu ekspertów, w tym American Heart Association, spodziewa się, że liczba zgonów z powodu chorób serca w najbliższych latach wzrośnie bezpośrednio i pośrednio pod wpływem pandemii Covid-19.

W związku z tym chcemy zachęcić wszystkich zainteresowanych do zdrowego stylu życia, a także badań profilaktycznych. Zwracamy uwagę, że każdy nowy klient, który jest głównym ubezpieczonym w naszej polisie Twoje Życie, otrzymuje od nas pakiet bezpłatnych badań kontrolnych, dzięki którym może zapobiegać również chorobom serca i układu krążenia (szacunkowa wartość takich badań to 400 zł). Zachęcamy naszych klientów, aby korzystali z tej możliwości.

Pokazujemy jednocześnie, w jaki sposób nasze ubezpieczenia wspierają leczenie tych chorób:

– umowa dodatkowa „Na Zdrowie” zapewnia wypłatę pieniędzy m.in. po leczeniu chorób serca w szpitalu oraz zwrot kosztów rehabilitacji kardiologicznej wskazanej m.in. po zawale serca i udarze mózgu

– umowa dodatkowa „Poważne Zachorowanie” zapewnia wypłatę pieniędzy (do 800 tys. zł) również w razie najczęstszych poważnych chorób układu krążenia i operacji kardiochirurgicznych, w szczególności w razie zawału serca, udaru mózgu, infekcyjnego zapalenia wsierdzia, wszczepienia by-passów, operacji zastawek serca, operacji aorty oraz przeszczepu narządu

– umowa dodatkowa „Leczenie za granicą” zapewnia organizację i opłacenie leczenia za granicą w razie 6 poważnych problemów ze zdrowiem, wśród których są: operacja by-passów, wymiana lub naprawa zastawki serca, przeszczep serca oraz inne wymienione w OWU. Koszty leczenia zostaną opłacone do kwoty 2 mln euro.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj