Siostra Małgorzata Chmielewska gościem Przystanku Woodstock

0
2922

Siostra Małgorzata Chmielewska gościem Akademii Sztuk Przepięknych oraz program pierwszego dnia koncertów na Scenie Viva Kultura!

Z ogromną przyjemnością ogłaszamy, że Siostra Małgorzata Chmielewska spotka się z Woodstockowiczami w środę (13 lipca) o godzinie 18:00 na tegorocznej Akademii Sztuk Przepięknych. Znamy również program pierwszego dnia koncertów (13 lipca), które odbędą się na Scenie Viva Kultura w Pokojowej Wiosce Kryszny!

                                 

Siostra Małgorzata Chmielewska urodziła się 20.03.1951 r. w Poznaniu. Uczęszczała do Liceum Sióstr Niepokalanek w Szymanowie, ukończyła Liceum Ogólnokształcące E. Dembowskiego w Warszawie. W 1973 roku uzyskała tytuł mgr biologii Uniwersytetu Warszawskiego. Podczas studiów była związana z Klubem Inteligencji Katolickiej.

Jest współzałożycielką Katolickiego Stowarzyszenia Pracy i Nadziei, od 1989 roku współprowadziła dom dla bezdomnych w Pieńkach k. Warszawy. W 1989 roku założyła wraz z Tamarą Kwarcińską-Smajkiewicz dom dla bezdomnych w Bulowicach. Dom ten został wkrótce później włączony do Katolickiej Wspólnoty „Chleb Życia”, która prowadzi działalność w 8 krajach świata.

Wraz ze współpracownikami założyła w sumie 7 domów dla ludzi bezdomnych w Warszawie i w woj. świętokrzyskim, świetlicę dla dzieci i młodzieży oraz punkt przedszkolny. Zorganizowała warsztaty pracy dla bezrobotnych oraz zainicjowała powstanie funduszu stypendialnego dla ok. 600 młodych ludzi z ubogich rodzin. Organizowała transporty z pomocą humanitarną na Litwę i do Rumunii. Przez prawie dwa lata organizowała kuchnię dla bezdomnych w Brześciu na Białorusi, ktra wydawała 300 posiłków dziennie. Z inicjatywy prowadzonej przez nią Wspólnoty „Chleb Życia” bezdomność weszła w programy wyższych uczelni (pierwsze zajęcia odbywały się w Wyższej Szkole Pedagogiki Specjalnej).

Współinicjatorka powstania Rady Opiekuńczej dla Bezdomnych przy Prezydencie Miasta Stołecznego Warszawy i wieloletnia jej przewodnicząca.

W 2002 roku założyła Fundację „Domy Wspólnoty – Chleb Życia” w celu skuteczniejszego rozwiązywania problemów bezrobocia i wyrównywania szans edukacyjnych ubogiej młodzieży.

Siostra Małgorzata Chmielewska została odznaczona m.in. Medalem św. Jerzego, Orderem Ecce Homo, honorową odznaką Rzecznika Praw Obywatelskich „Za Zasługi dla Ochrony Praw Człowieka”, Medalem „Zasłużonych dla Warszawy” oraz Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski. Jest laureatką Nagrody „Totus”, Nagrody Ministra Pracy i Polityki Społecznej, Nagrody Tischnera oraz tytułów „Kobieta Roku”, „Biznes Woman”.

Jest autorką książki „Wezwanie” (Kraków 2001) oraz współautorką wydawnictw: „Adoracja Najświętszego Sakramentu źródłem wiary” (Kraków 2002), „Usta pełne śmiechu” (Kraków 2008). Jest bohaterką książek: „Wszystko, co uczyniliście” (Kraków 1999), „Generał w habicie” (Kraków 2010) oraz „Cerowanie świata” Poznań 2015.

Jest matką zastępcza piątki dzieci.

 

Pokojowa Wioska Kryszny jest stałym i niezwykle barwnym elementem Przystanków Woodstock. Jej organizatorem jest Fundacja Viva Kultura, która co roku stara się przybliżyć uczestnikom festiwalu elementy kultury Indii (w postaci warsztatów jogi i medytacji, pokazów tańca, teatru, filozofii i mantr) oraz dba o Woodstockowiczów poprzez przygotowanie dla nich i sprzedaż po minimalnych kosztach wegetariańskiego i wegańskiego jedzenia. 

Ideą Pokojowej Wioski Kryszny jest również prezentowanie muzyki, która jest głównym nośnikiem pozytywnej energii Przystanku Woodstock. Co roku organizowana przez nich Scena Viva Kultura – trzecia scena festiwalu – gromadzi wiele znanych i lubianych zespołów z Polski i ze świata. 

Na tegorocznej edycji Przystanku Woodstock Scena Viva Kultura rozpocznie swoją działalność 13 lipca (środa). Tradycyjnie każdego dnia od godziny 13:00 będzie prezentowany program artystyczny, a o godzinie 16:00 wystartują koncerty, które zakończą się po północy. Znamy już program na pierwszy dzień festiwalu. 

Przystanek Woodstock to największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali muzycznych. 22. Przystanek Woodstock odbędzie się w terminie 14-16 lipca 2016 roku w Kostrzynie nad Odrą (woj. lubuskie). W czasie tegorocznej edycji festiwalu na 4 scenach zaprezentuje się kilkudziesięciu wykonawców z Polski i ze świata, m.in. The Hives, Molotov, HEY, Vintage Trouble, Luxtorpeda, Marcelina, Inner Circle, Apocalyptica, The Dead Daises, The Rumjacks, Bring Me The Horizon, Living Colour, Dilated People, Tarja Turunen i DragonForce. 

W ramach Akademii Sztuk Przepięknych odbędą się spotkania z wybitnymi osobistościami świata kultury, polityki i sportu. Z Woodstockowiczami spotkają się m.in. Janina Ochojska, Jerzy Stuhr, Tomek Michniewicz, Karolina Korwin Piotrowska, czy Zbigniew Buczkowski. Uczestnicy Festiwalu będą także mogli brać udział w różnych formach warsztatów artystycznych oraz angażować się w szereg inicjatyw społecznych i obywatelskich. W czasie Przystanku Woodstock zaprezentują się liczne organizacje pożytku publicznego, realizowanych będzie cała gama projektów edukacyjnych oraz sportowych.

Organizatorem imprezy jest Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która w ten sposób pragnie podziękować polskiej młodzieży za jej zaangażowanie w zimowy Finał WOŚP. Koncert jest niekomercyjny, niebiletowany, a środki na jego organizację zapewniają liczni sponsorzy. Festiwal nie może być i nie jest finansowany ze środków zebranych w czasie Finału WOŚP.

Oficjalna strona Przystanku Woodstock: www.woodstockfestival.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj