Rozwój technologii – praca z pasją

0
2039

Barbara Dyluś od 2008 roku koordynuje programy społecznego zaangażowania realizowane przez polski oddział firmy Microsoft (w tym programy grantowe oraz wsparcia technologicznego dla organizacji non-profit). Jest także realizatorką cyklu konferencji NGO Connection Day, YouthSpark Live, Tech4Good. Współpracuje z organizacjami pozarządowymi i ludźmi trzeciego sektora. W marcu 2017 r. została nagrodzona tytułem Kobieta Charyzmatyczna w kategorii Kobieta Społeczna.

 m2

 

Podstawą wspierania przez nas organizacji pozarządowych jest dostarczenie im zarówno oprogramowania, jak i i najnowszych usług z oferty chmurowej. Pomimo, że blisko 7000 organizacji w Polsce skorzystało już z tej formy wsparcia, to jeśli weźmiemy pod uwagę cały sektor , to na tym polu wciąż jest wiele do zrobienia – przyznaje pani Barbara Dyluś – dlatego szerzymy wiedzę, organizujemy spotkania i szkolenia oraz zachęcamy organizacje do wdrażania efektywnych rozwiązań technologicznych. 

PGR 8398

Jak przekonuje – jeśli organizacja ma sprawnie funkcjonować, musi działać tak jak normalna firma. – Blisko 10 lat kooperacji z tym sektorem pozwoliło mi zdobyć niezbędne doświadczenie ale równocześnie nieustannie jestem pod wrażeniem działań fundacji i stowarzyszeń, których działania wynikają z głębokiej potrzeby niesienia pomocy innym. Szczególnie cenię te organizacje, które w trakcie często imponującego rozwoju nie zatraciły swojej misji, świeżości działania i entuzjazmu. To właśnie współpraca z takimi organizacjami dostarcza mi najwięcej osobistej satysfakcji – deklaruje Barbara Dyluś.

  

m4

Na co dzień ma okazję i niezwykłą przyjemność współpracować z najbardziej znanymi polskimi organizacjami, takimi jak: PAH, Stowarzyszenie WIOSNA, FRSI, SOS Wioski Dziecięce, ZHP, OSP, i wieloma innymi, jednak jeden z najbardziej innowacyjnych projektów miała okazję zrealizować z wywodzącą się ze Śląska Fundacją ISKIERKA, która zajmuje się budowaniem systemów wsparcia finansowego, psychologicznego i społecznego dla dzieci z chorobą nowotworową, a także ich rodzin. Zna ich działania właściwie „od zawsze”, jednak dopiero w 2010 roku przy okazji wprowadzenia na rynek technologii Kinect pojawiła się niezwykła szansa na współpracę. Pracownicy i wolontariusze związani z ISKIERKĄ pomagają „oswoić” chorobę, sięgając po niekonwencjonalne metody, co świetnie sprawdziło się we wspólnie zrealizowanym projekcie innowacyjnego zastosowania technologii Kinect w rehabilitacji. – Czekaliśmy na to wszyscy, to było wielkie wydarzenie na rynku, ale w tamtym momencie także bardzo wizjonerskie rozwiązanie. Okazało się, że osoby z fundacji nie tylko wiedziały jak zastosować to rozwiązanie do pracy z dziećmi w klinicznych oddziałach onkologicznych, ale potrafiły przekonać do pracy z tą technologią zarówno lekarzy, jak i rehabilitantów (dzieci nie trzeba było przekonywać

logomicrosoft

 Natalia Doległo 

Beata Sekuła

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj