Kolejne gwiazdy 23. Przystanku Woodstock

0
2056
Z dumą ogłaszamy, że na Małej Scenie 23. Przystanku Woodstock wystąpią: Speaker First z Indonezji, RSC, Mesajah, LemON, Zdrowa Woda oraz Roan z chińskim muzykiem Da Shu! 
 
Pełny line up tegorocznej edycji festiwalu można znaleźć na oficjalnej stronie www.woodstockfestival.pl.
 
 speaker
Speaker First jest pierwszym zespołem z Indonezji, którego muzykę można usłyszeć na antenach radiowych w Stanach Zjednoczonych! Wywodzą się z indonezyjskiej wyspy Jawa. Muzycy czerpią inspiracje między innymi z życia w mieście Bandung, które słynie z wyjątkowych umysłów i talentów.
 
„Brzmią jak Indonezyjski Led Zeppelin, The Who, albo Motorhead! Ich występy na żywo są naprawdę powalające.” 
Speaker First to rock’n’rollowe trio. W skład zespołu wchodzą Mahattiar Alkatiry oraz gitarzyści: Beni Barnady i Bony Barnaby. Na każdym koncercie zaskakują publiczność swoim bezkompromisowym brzmieniem i energią! Ich muzyka jest inspirowana dokonaniami gigantów sceny rockowej takich jak QOTSA, Wolfmother, czy Black Rebel Motorcycle Club. 

Pierwszy międzynarodowy singiel zespołu „The Anthem” podbił serca fanów i na stale zagościł na falach 20 stacji radiowych w Stanach Zjednoczonych. Wkrótce po tym zespół wyruszył w trasę koncertową „PASSPORT APPROVED LIVE”, podczas której muzycy grali koncerty w studiach radiowych w siedmiu miastach na zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych. Wystąpili na żywo na antenie w miastach takich jak San Diego, Los Angeles, czy Seattle zdobywając uznanie coraz liczniejszego grona fanów. 

Speaker First jest pierwszym rockowym zespołem z Indonezji, który ma realną szansę na to by osiągnąć sukces na światową skalę i na stale wpisać się w historię muzyki rockowej!
 
RSC to legenda Polskiej Sceny Rockowej, która swoją działalność artystyczną prowadziła w Rzeszowie od 1981 roku. Zespół występował podczas tras koncertowych wraz z wieloma gwiazdami polskiej estrady, był laureatem i uczestnikiem wielu festwali takich jak: OPEN ROCK w Krakowie, Festiwal w Jarocinie, Rockowisko w Łodzi, Kart Rock w Jeleniej Górze. W 1983 roku płyta zespołu RSC uzyskała status złotej płyty, a dwie z ich piosenek – „Życie to Teatr” i „Fabryka snów” – znalazły się na składance pt. „NA LUZIE”, wśród przebojów zespołów takich jak: Lady Pank, Urszula, Budka Suflera, Maanam, Lombard. 
Po latach grupa reaktywowała się, koncertuje i nagrywa w oryginalnym składzie sprzed 34 lat, co branża muzyczna określiła, jako ewenement na rynku polskim. W ostatnim czasie zespół zaprezentował nowy singiel „Życie to tylko walc”, który zdążył już zadebiutować na Trójkowej Liście Przebojów a także zająć pierwsze miejsce na liście przebojów polskiej stacji radiowej (Wietrzne Radio) w Chicago. Zespół jest w trakcie pracy nad nową płytą.
Obecny skład zespołu:Zbigniew Działa – wokal,Andrzej Wiśniowski – gitara,Wiesław Bawor – skrzypce,Piotr Spychalski – instrumenty klawiszowe,Krzysztof Dziuba – gitara basowa,Michał Kochmański – perkusja
 
mesajah
 
Mesajah to wokalista, autor tekstów, producent i kompozytor. W 2008 roku zdecydował się na rozpoczęcie solowej kariery, wydając swój pierwszy album „Ludzie Prości”. Płyta zaskakiwała autorskimi interpretacjami reggae, dancehallu, dubu i hip-hopu. Album odniósł sukces, był sporym wydarzeniem na polskiej scenie reggae i cieszył się dużym zainteresowaniem mediów. Promował go utwór „Każdego dnia”, który do dziś pozostaje wielkim przebojem znanym nie tylko fanom gatunku reggae.

W lutym 2012 roku Mesajah wydał drugi solowy album pod tytułem „Jestem Stąd”. Zarówno tytuł krążka, jak i cała jego tematyka nawiązują do problemu dyskryminacji ludzi o odmiennym kolorze skóry. Autor nawołuje do tolerancji i równości, niezależnie od pochodzenia, wyznania czy poglądów. Krążek promują teledyski do utworów „Do rana”, „Ogień”, nagranego wspólnie z Kamilem Bednarkiem „Szukając Szczęścia”, a także rap one shot do utworu „Wiadomość”.

Trochę ponad rok później, premierę miał trzeci krążek pt. „Brudna Prawda”. Album ten, zawierający utwory takie jak „Ten kraj”, „Beautiful Morning” czy hit „Lepsza Połowa” ugruntował pozycję Mesajah na rodzimym rynku muzycznym.

W 2016 roku przychodzi czas na kolejny, czwarty już album „Powrót do korzeni”. Promocję krążka zapoczątkował singiel „Wolne”, z którym Mesajah niespodziewanie wygrał konkurs Premier na 53. Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu – zdobywając, głosami publiczności, opolską „Karolinkę”. „Powrót do korzeni” został doceniony także przez branżę muzyczną – album otrzymał nominację do Fryderyków 2017 w kategorii „Album roku muzyka korzeni”.

Mesajah jest autorem zupełnie nowej jakości na polskiej scenie muzycznej. Energia towarzysząca jego występom jest tak niesamowita, że publiczność na koncertach bawi się aż do ostatniego dźwięku. Te zdolności i wielka przebojowość zapewniły mu możliwość występów na najważniejszych imprezach muzycznych. Koncertował między innymi podczas takich festiwali jak One Love Sound Fest , Ostróda Reggae Festival, Regałowisko, Reggaeland i wielu innych. Towarzyszył na scenie takim artystom jak: Gentleman, Shaggy, Sizzla, Junior Kelly, Stephen Marley, Wu Tang Clan, Anthony B czy Alborosie.

  
lemonLEMON (Polska)
 
LemON to zespół, który udowodnił, że ambitna muzyka na wysokim poziomie – może trafić na pierwsze miejsca list przebojów. Tak stało się
chociażby z utworami „Napraw”, „Scarlett”, „Spójrz”, „Nice” i „Jutro”.

Grupa zyskała uznanie branży muzycznej, zdobywając dla swoich albumów nominacje do Fryderyków, a jednocześnie udało jej się zyskać wiernych słuchaczy, którzy obsypują ich niezliczonymi wyróżnieniami (m.in. SuperJedynka, Sopot TOPTrendy, Eska Music Award, Przebój 25-lecia Radia Zet, Yach). Albumy „LemON”, „Scarlett”, „Etiuda zimowa” w błyskawicznym tempie pokryły się złotem i platyną.

LemON to także fenomen w Internecie. Na samym Facebooku zespół zgromadził blisko 400 000 fanów. Łącznie klipy zespołu zostały wyświetlone ponad 50 000 000 razy! Co najbardziej zaskakujące, nawet niekomercyjne niszowe utwory, takie jak „Lwia część”, „Dewiat”, „Litaj ptaszko” czy „Do świąt” – mają setki tysięcy wyświetleń na YouTube. Oficjalny Fanclub LemON zrzesza tysiące oddanych fanów, którzy aktywnie uczestniczą w życiu zespołu organizując widowiskowe, zapadające w pamięci akcje towarzyszące koncertom i premierom.

Korzystając ze słów Adama Sztaby, wypowiedzianych na samym początku ich kariery, tuż po wygraniu 3. edycji programu Must Be The Music: „LemON to zespół, który ma szlachetność w sobie i jednocześnie można puścić go w radiu. Jestem urzeczony tym bandem. Wydawałoby się, że oni są tacy niszowi. Ale nagrywają piosenki, które są na listach przebojów, czyli okazuje się, że te dwie rzeczy można połączyć.”

Liderem zespołu jest Igor Herbut – wokalista, którego Maryla Rodowicz nazwała „nadzieją polskiej wokalistyki”, a Elżbieta Zapendowska stwierdziła, że „śpiewa tak, że plomby wypadają”. Agnieszka Chylińska, Grzegorz Markowski i Sebastian Karpiel-Bułecka i Jan Borysewicz zaprosili Igora do wyjątkowych duetów. Adam Sztaba, powiedział o Igorze: „To facet który się urodził żeby przekazywać emocje głosem” i zaprosił go do udziału w wyjątkowym projekcie poświęconym twórczości Grzegorza Ciechowskiego. Wykonanie Igora utworu „Tu jestem w niebie” spotkało się z uznaniem krytyków, słuchaczy, a także najbliższych Grzegorza Ciechowskiego. Wcześniej Igor był zaproszony przez Natalię Niemen – do zaśpiewania utworów Czesława Niemena, a na koncercie „Wolność – Kocham i rozumiem” na KFPP w Opolu – jego interpretacja „Snu o Victorii” Dżemu zapisała się w pamięci widzów na bardzo długo. Na tym samym festiwalu zdobył SuperJedynkę dla najlepszego wokalisty.
 
Młodzieńcza charyzma Igora współistnieje na scenie z rzadko spotykaną wrażliwością artystyczną. Igor na koncertach brawurowo wykonuje drapieżne rockowe kompozycje, żeby za chwilę zasiąść przy pianinie i zaśpiewać intymną balladę. Jego łemkowskie korzenie można usłyszeć zarówno w nostalgicznych kompozycjach, jak i intrygujących wschodnich zaśpiewach. Warsztat wokalny, który zdobył śpiewając w cerkiewnych chórach, zespołach ludowych, a wreszcie na studiach jazzowych – pozwolił mu stworzyć styl, który jest nie do podrobienia. Nie boi się wyzwań i ma dystans do tego co robi. Stworzony dla żartu utwór „Wkręceni”, który trafił na ścieżkę dźwiękową kinowego hitu i uzyskał ponad 25 milionów wyświetleń na YouTube. Teksty Igora, niezależnie czy te poważne, czy lekkie, czy to wykonywane w języku polskim czy łemkowskim, wyróżniają się jedną wspólną cechą: płyną prosto z serca i mają przesłanie.

Albumy „Scarlett” i ,,Etiuda zimowa” zostały wyprodukowane samodzielnie przez Igora Herbuta i jego kolegów z zespołu: Piotrka „Rubensa” Rubika (gitary), Tomasza „,Harry’ego” Waldowskiego (bębny), Piotra Kołacza (bas) i Piotra Walickiego (instrumenty klawiszowe). Zespół w niezmienionym składzie gra od ponad dwóch lat, przy tym sam komponuje i aranżuje swoje utwory. Niespożyta kreatywność muzyków sprawia, że nawet dobrze znane wszystkim przeboje – takie jak „Napraw”, „Będę z Tobą”, czy „Scarlett” – rozwijają się i ewoluują z każdym miesiącem wspólnego grania. A z każdym kolejnym utworem, który powstaje, LemON stawia sobie poprzeczkę coraz wyżej.

Członkowie grupy pochodzą z różnych krańców Polski (od Dolnego Śląska, przez Podkarpacie, Lubelskie, Górny Śląsk po Lubuskie), ale przede wszystkim z różnorodnych muzycznych środowisk – od jazzu, przez garażowego rocka, po hip hop i r’n’b.

Wirtuoz perkusji i multiinstrumentalista – Tomasz „Harry” Waldowski – współtworzył tak uznane zespoły jak Chłopcy kontra Basia, Klezmafour, Pendofsky, występował w Polsce i za granicą z takimi legendami jazzu jak Grażyna Auguścik. Jego projekty były wielokrotnie nagradzane prestiżowymi nagrodami i nominowane do nagrody Fryderyka.

Charyzmatyczny gitarzysta – Piotrek „Rubens” Rubik – wraz ze swoimi wcześniejszymi zespołami Bulbwires czy The And występował na scenach najważniejszych festiwali: Open’er, Jarocin, Woodstock, OffFestival, SpringBreak. W zespole LemON gra na gitarach elektrycznych, akustycznych, a nawet na banjo.

Piotr Walicki – pianista zespołu – wcześniej tworzył muzykę ilustracyjną i oprawę muzyczną do wielkich widowisk medialnych, współpracował jako aranżer i kompozytor z najwybitniejszymi polskimi wokalistkami. W LemON gra na instrumentach klawiszowych i jako wykształcony perkusista – staje także za bębnami!

Basista – Piotr Kołacz – przez lata aktywnie działał na scenie niezależnej w Zielonej Górze. To tam poznał się z Igorem, z którym szybko odnaleźli wspólny muzyczny język i zaczęli razem grać. Dziś odpowiada za niosący, niepohamowany groove – znak rozpoznawczy, każdego koncertu LemON.

Wszyscy członkowie zespołu, cała piątka, oddali cały swój kunszt i doświadczenie projektowi LemON, czerpiąc ze swoich muzycznych korzeni – aby właśnie z LemON stworzyć jedyne w swoim rodzaju brzmienie.

Grupa ma na koncie występy na najważniejszych festiwalach (m.in. Przystanek Woodstock, Sopot, Opole), koncerty za granicą (Wembley Arena w Londynie, trasa klubowa na Wyspach Brytyjskich, występy we Włoszech, Austrii i Niemczech), występy na prestiżowych galach (m.in. Fryderyki – w duecie z grupą Kroke, Nagrody im. Andrzeja Woyciechowskiego, Nagrody Viva!Najpiękniejsi). W sezonie wiosennym i letnim, LemON gra na największych scenach plenerowych w kraju. Jesienią i zimą grupa koncertuje w uznanych klubach i salach wypełnionych po same brzegi. Odpoczynek? „Dopiero, kiedy spełnimy jeszcze trochę swoich muzycznych marzeń” – odpowiadają zgodnie.
 
 
ROAN (Polska) & DA SHU (Chiny)
 
 roandashuZespół Roan powstał w 1991 roku z inicjatywy braci Man. W tym samym roku grupa została laureatem Festiwalu w Jarocinie. Debiutancki album zespołu pt. „Ogień” ukazał się w 1993 roku i do dzisiaj uznawany jest za jedną z najlepszych polskich płyt lat 90′. W 1992 roku Roan wraz z zespołem Zdrowa Woda rozpoczynali koncert WOŚP. 
Grupa przez 25 lat swojej działalności wydała 7 albumów i zagrała ponad 1000 koncertów w Polsce, Chinach, Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Niemczech. 
Roan jest twórcą akcji muzyczno-edukacyjnej „Hejtujemy Dopalacze”. W ramach tych koncertów muzycy wraz z terapeutami edukują młodych ludzi. Koncerty „Hejtujemy Dopalacze” odbywają się w szkołach ponadgimnazjalnych na terenie całej Polski. W tym roku zespół zorganizował finałowy Sztab WOŚP w Shanghaju, gdzie odbył się duży koncert,, który zintegrował wszystkich Polaków mieszkających w Chinach.

Roan od 2 lat współpracuje z chińskim muzykiem i kompozytorem Da Shu (Wielkie Drzewo), z którym wystąpi na 23. Przystanku Woodstock. Dla Da Shu koncert na Przystanku Wodstock to spełnienie największego muzycznego marzenia. Już od czerwca będą spotykać się na wspólnych próbach w Chinach, a ich efekt usłyszymy 5 sierpnia w Kostrzynie nad Odrą! Tam muzyczne spotkanie dwóch kultur będzie miało swój finał!
Obecnie muzycy pracują nad wspólną płytą, której premiera odbędzie się podczas 26. Finału WOŚP w Shanghaju.

Skład zespołu:
Zbyszek Man – śpiew, gitara,Andrzej Man – gitara basowa,Kuba Mikulski – perkusja, Da Shu – śpiew

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj