Małopolski Kongres Kobiet organizowany jest od 2014 roku przez krakowskie Stowarzyszenie Most Kobiet i jest przedsięwzięciem niekomercyjnym, a udział w nim jest bezpłatny.
Anna Łyżwa prezes,stowarzyszenia „Most Kobiet”
W bogatym programie nie zabrakło kilkanaście wykładów, paneli i prezentacji o różnorodnej tematyce, dotyczącej m. in.: roli kobiet w historii Krakowa i Polski, miejsca kobiet w polityce, nauce i sztuce, rynku pracy i emerytur, etyki, komunikacji społecznej, aktywności i zdrowia seniorów oraz zdrowia mieszkańców Krakowa i Małopolski. Kongres wzbogacą występy artystyczne oraz wydarzenia towarzyszące.
Bogaty program, różnorodna tematyka, kilkanaście wykładów, warsztatów, paneli i prezentacji – tak w kilku słowach podsumować można Małopolski Kongres Kobiet, który po raz czwarty odbył się w Krakowie. Tegoroczna odsłona najważniejszego wydarzenia społeczno-kulturowego adresowanego kobietom przyciągnęła ponad tysiąc uczestniczek.
Panel dyskusyjny „Kobieta w nowej ojczyźnie”
Małopolski Kongres Kobiet nieprzerwanie od czterech lat skupia aktywne mieszkanki regionu, lokalne liderki, artystki, profesjonalistki specjalizujące się w różnorodnych dziedzinach oraz instytucje i stowarzyszenia działające lokalnie na rzecz kobiet. W tegorocznej odsłonie wydarzenia skoncentrowanej wokół hasła „Moc jest w nas”W jednym z nich wziął udział marszałek Jacek Krupa, który przybliżył uczestniczkom założenia działań podejmowanych przez władze województwa w kontekście walki ze smogiem. Kongres wzbogaciły występy artystyczne, spotkania edukacyjne oraz wystawy i pokazy filmowe.
Autorka książki Why Story 2 „Czas na zmiany” z czytelniczkami