Po sukcesie wyprodukowanego przez Mike’a D drugiego albumu Slaves „Take Control” i po piorunujących występach na festiwalach w Reading i Leeds, Slaves, – czyli Isaac Holman (perkusja, wokal) i Laurie Vincent (gitara, wokal) ruszają na podbój festiwalowych scen w 2017 roku. Ich pełne energii i gniewu występy reprezentują ich sprzeciw wobec wszechobecnej apatii, mierności i postępującej kulturalnej sterylności młodego pokolenia.
Coraz mniej czasu na zgłoszenie zespołu
Każdy zespół ma szansę wystąpić na scenach 23. Przystanku Woodstock obok największych gwiazd festiwalu. Wystarczy tylko wysłać zgłoszenie na Eliminacje! Czas przyjmowania płyt upływa 13 lutego 2017 (liczy się data stempla pocztowego).
Marzenia się spełniają, trzeba tylko wykonać krok w ich stronę. Aby zagrać na 23. Przystanku Woodstock w Kostrzynie n/Odrą należy wysłać płytę z minimum 3 utworami na adres Fundacji WOŚP (ul. Dominikańska 19 C, 02-738 Warszawa).
Spośród wszystkich zgłoszonych i przesłuchanych płyt Jury wybierze zespoły, które zagrają na żywo przed jurorami oraz publicznością. Z nich zostaną wyróżnione kapele, które wystąpią na koncercie finałowym i wtedy poznamy laureatów, którzy zagrają na scenach 23. Przystanku Woodstock!
Zwycięzcy Eliminacji zostaną zaproszeni na Dużą Scenie 23. Przystanku Woodstock. Organizatorzy przewidują również zaproszenia dla zespołów na Małą Scenę Przystanku Woodstock oraz na Scenę Viva Kultura w Pokojowej Wiosce Kryszny.
Organizatorem Eliminacji jest Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Regulamin oraz więcej informacji na ich temat można znaleźć na stronie internetowej: eliminacje.woodstockfestival.pl.
Laureatami Eliminacji do Przystanku Woodstock byli m.in. Gooral, Organek, Luxtorpeda, Enej, Buldog, Luxtorpeda, Materia, Raggafaya, Łydka Grubasa, Poparzeni Kawą Trzy, Deriglasoff, Kabanos, Marika & Spokoarmia, Cała Góra Barwinków, Chemia, Ukeje, Marcelina, Cochise, Hanza, czy Oberschlesien.
Dziś (9 lutego) w Fundacji WOŚP odbyło się niezwykłe spotkanie, w którym uczestniczyli: Jurek Owsiak, Pan Roman Roszkiewicz, Pan Maciej Skomorowski i Pan Krzysztof Lewandowski z firmy Euco oraz Pan Norbert Rekowski z firmy EuCOcar, którzy „wylicytowali” Złote Serduszka oraz Złote Karty z 25. Finału WOŚP o wyjątkowych numerach.
Licytacja Najbardziej Hojnych Darczyńców, w której nagrodami są Złote Serduszka oraz Złote Karty PLAY jest jednym z najważniejszych momentów podczas Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, wzbudzającym ogromne emocje. Finał licytacji oglądają co roku miliony telewidzów oraz internautów.
W sumie kwota wpłacona za 3 pierwsze Złote Serduszka oraz 3 pierwsze Złote Karty wyniosła 802 110 złotych! Oczywiście cała kwota uzyskana z Licytacji Najbardziej Hojnych Darczyńców wesprze cel 25. Finału WOŚP.
XX edycja Złotych Serduszek – 25. Finał WOŚP:
Serduszko 1: Roman Roszkiewicz – 333 333 PLN
Serduszko 2: EUCO LEGNICA – 262 000 PLN
Serduszko 3: Bio-Gen Sp.zo.o. Namysłów – 130 000 PLN
Złote Karty – 25. Finał WOŚP:
Karta 1: EUCO Legnica – 50 000 PLN
Karta 2: EuCOcar Legnica – 16 000 PLN
Karta 3: MASTERBOT.PL – 10 777 PLN
Tegoroczne Serduszka zostały wykonane z biżuterii, która trafiła do puszek wolontariuszy podczas 24. Finału WOŚP. Zebrane złote pierścionki, kolczyki i łańcuszki zostały zawiezione do Mennicy Polskiej, która stworzyła z nich te przepiękne, złote dzieła sztuki. Każde z nich jest oznaczone rokiem Finału oraz numerem. Złote Serduszka z numerami 1 i 2 trafiły właśnie dziś do Pana Romana Roszkiewicza oraz do firmy Euco, którzy je wylicytowali.
Z okazji 25. Finału firma PLAY ponownie podarowała Fundacji WOŚP 100 kart pozłacanych 24-karatowym złotem. To nowoczesne karty nano SIM, czyli najmniejsze karty SIM dostępne obecnie na rynku.
Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom za wspaniałe emocje i ogromne wsparcie działań Orkiestry!
W trakcie tegorocznego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy udało się ustanowić kolejny rekord środków zebranych na sprzęt medyczny. Statystyki opracowane przez Atmana, lidera polskiego rynku data center i jednego z partnerów technologicznych WOŚP, wskazują, że rekordy padły również w sieci – za sprawą internautów licznie odwiedzających witrynę Fundacji.
– Dostarczenie przez Atmana łączy do Internetu o sumarycznej przepustowości 20 Gb/s do studia Finału WOŚP pod PKiN dla nikogo, kto obserwuje co roku organizację tego gigantycznego przedsięwzięcia, z pewnością nie jest zaskoczeniem. Z naszej infrastruktury sieciowej korzystał także główny koordynator obsługi teleinformatycznej Finału jako podstawy do świadczenia swoich usług – udostępniliśmy mu łącza o przepustowości 22 Gb/s. Czyli podczas tegorocznego Finału Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy dysponowała w sumie rekordową przepustowością 42 Gb/s – podkreśla Anna Ossowska z Atmana. – Dodając do tego nasze centrum danych jako fizyczną „bazę” dla urządzeń, na których pracowała chmura obsługująca Finał, jesteśmy dumni z naszego – także tego nieco ukrytego – wkładu w sukces organizacyjny 25. Finału WOŚP. Mamy nadzieję, że nasza „Fabryka Internetu” będzie nieprzerwanie działać dla Orkiestry przynajmniej podczas kolejnych 25 finałów – dodaje Anna Ossowska.
Oprócz udostępnienia infrastruktury Atman miał swój udział w zapewnieniu gwarancji dostępności strony WWW Fundacji mimo ogromnego zainteresowania internautów (nadmiar jednoczesnych odwiedzin może „zawiesić” nieprzygotowaną na to stronę internetową), a także zabezpieczenia jej przed cyberprzestępcami. Jako polski partner amerykańskiej firmy CloudFlare, Atman pomagał Fundacji w doborze i konfiguracji usługi potrzebnej do obsłużenia wzmożonego ruchu podczas Finału. Wybrane rozwiązanie okazało się bardzo skuteczne, jak bowiem wynika ze statystyk, usługa CloudFlare przejęła aż 98% zapytań, zmniejszając bezpośredni transfer danych do serwera WOŚP o blisko 7 TB.
Bezpieczne odwiedziny bez odwiedzania
Przez całą niedzielę portal WOŚP odwiedziło 725 tysięcy internautów, a szczyt internetowych wizyt nastąpił ok. godz. 19.00, gdy z witryny korzystało prawie 125 tys. unikalnych użytkowników, wysyłających w tym samym czasie 15 milionów zapytań o strony Fundacji. Łączna liczba odsłon tego dnia wyniosła 156 milionów, z czego aż 152 miliony zostały obsłużone przez CloudFlare – uznane na całym świecie rozwiązanie oferujące usługi typu CDN (Content Delivery Network) połączone z ochroną przed cyberzagrożeniami (jak np. ataki DDoS). Jego zadaniem było rozpoznanie i unieszkodliwienie wszelkich prób ataków oraz odciążenie serwera WOŚP poprzez znaczne ograniczenie liczby zapytań docierających do niego bezpośrednio, a także przyspieszenie ładowania strony przez użytkowników. Polegało to na tym, że CloudFlare skopiował tzw. statyczną zawartość witryny na serwery swojej sieci CDN i gdy ktoś chciał wejść na wosp.org.pl, CloudFlare przechwytywał zapytanie i jeżeli mógł je obsłużyć, serwował odpowiednie paczki danych ze swoich serwerów (wspomniane 7 TB). Jednocześnie CloudFlare analizował, czy przychodzące zapytanie nie jest szkodliwe i blokował wszystkie podejrzane aktywności.
– Chmurowa tarcza ochronna, jak można określić CloudFlare, analizuje ruch w czasie rzeczywistym i w celu identyfikacji niebezpiecznych lub nietypowych działań internautów, a więc stanowiących potencjalne zagrożenie. Rozwiązanie w 100 procentach wypełniło swoje zadanie podczas Finału, strona Orkiestry była w pełni bezpieczna i dostępna dla internautów – stwierdza Anna Ossowska z Atmana.
Miliony zagranicznych wizyt
Najwięcej odwiedzin witryny WOŚP pochodziło oczywiście z Polski (137 mln), jednak wydarzenia związane z 25. Finałem tłumnie śledzili w cyberprzestrzeni także internauci z zagranicy. Portal Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odwiedziło 7,3 mln użytkowników globalnej sieci z Wielkiej Brytanii, 3,2 mln z Niemiec, 1,4 mln z USA oraz 1,1 mln z Holandii. To przy okazji udowadnia, że polscy imigranci nie tracą więzi z krajem i są żywo zainteresowani bieżącymi wydarzeniami społecznymi.
Spektakl muzyczny „Na ratunek Mały Książę” to wspaniałe przedstawienie napisane na podstawie naszego Programu Edukacyjnego „Ratujemy i Uczymy Ratować”. Przygotowała je Pani Iwona Kucy z Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II Stopnia w Kielcach. Zobaczcie jego fragmenty:
Niedawno przedstawienie odbyło się już po raz kolejny. Fragmenty spektaklu oraz wywiady z małymi artystami zostały wyemitowane w telewizji regionalnej TVP Kielce.
Teledyski z piosenkami edukacyjnymi przygotował p. Marek Piwowarczyk.
Całość przedstawienia możecie obejrzeć poniżej: