Spotkanie prasowe w Urzędzie Miejskim w Zabrzu!

0
1698

W piątkowe przedpołudnie 10 maja u Pani Prezydent Miasta Małgorzaty Mańki-Szulik odbyło się spotkanie z mediami, na którym został przedstawiony nowy Rzecznik prasowy UM w Zabrzu Pan Dawid Wowra.

Wzięły w nim udział lokalne media, a tematy poruszane, to między innymi zadania prowadzone w ramach inwestycji miejskich, takie jak:

Centrum Usług Społecznych, które będzie odpowiedzialne za Funkcjonowanie 5 świetlic środowiskowych, asystenturę rodzinną czyli wsparcie rodzin przeżywających trudności w wypełnianiu funkcji opiekuńczo-wychowawczych, pieczę zastępczą czyli działania mające na celu zwiększenie liczbę rodzin zastępczych, Centrum Aktywności dedykowane seniorom i osobom niesamodzielnym oraz Usługi asystenckie dla osób z niepełnosprawnościami oraz Punkt Koordynujący wsparcie dla osób z niepełnosprawnościami i ich rodzin.

Park Hutniczy 8 – Kwartał Sztuki, który będzie polegał na stworzeniu przestrzeni sprzyjającej działaniom z zakresu aktywizacji i zapobiegania wykluczaniu społecznemu poprzez przebudowę budynku znajdującego się przy ul. Park Hutniczy 8 w Zabrzu.

Geopark w Grzybowicach – Rekultywacja wyrobiska gdzie prace przewidują utworzenie takiego geoparku na terenie dawnego wyrobiska. Powstanie tam pomost, który będzie stanowił miejsce wejścia na specjalne ścieżki edukacyjne, ponadto zostaną wybudowane ścieżki dla rolkarzy czy górka saneczkowa oraz zagospodarowana zostanie tzw. mała architektura (plaża trawiasta, wiaty rekreacyjne z ławkami i stołami oraz oświetlenie terenu).

Na spotkaniu został także omówiony Żłobek w Rokitnicy, który przeszedł generalną rewitalizację oraz Rozpoczęcie prac związanych z Wieżą Muzeum Górnictwa Węglowego.

Oprócz tego była to dobra okazja do poznania się z nowym Rzecznikiem Urzędu Miejskiego w Zabrzu Panem Dawidem Wowrą, który zastąpił 6 maja na tym stanowisku Pana Sławomira Gruszkę. Nowy Rzecznik w swojej karierze zawodowej był już Rzecznikiem prasowym Związku Górnośląskiego, a w kwietniu 2018 roku został Rzecznikiem Damiana Bartyli, byłego już Prezydenta Bytomia.

Tomasz Czarnecki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj