22. Przystanek Woodstock wystartował!

0
2032

Z uwagi na warunki atmosferyczne, organizatorzy Przystanku Woodstock po raz pierwszy w historii przesunęli godziny rozpoczęcia festiwalu. Przystanek wystartował i trwa w najlepsze. 

Fot. Paweł Krupek Krupka

Wystartowała już Scena Viva Kultura oraz Akademia Sztuk Przepięknych, miejsce szczególnych spotkań i koncertów, a także Duża Scena. Przyczyną zmiany godziny rozpoczęcia festiwalu były wyjątkowo niesprzyjające warunki atmosferyczne oraz troska o uczestników wydarzenia. Oficjalnego otwarcia tradycyjnie dokonali Jurek Owsiak oraz Roman Polański, zawiadowca stacji Żary. Niesprzyjająca pogoda nie przeszkodziła Woodstockowiczom, którzy tłumnie przybyli pod scenę i z radością oglądali kolejne koncerty. Zwieńczeniem festiwalu będą koncerty Hey, The Hives i Molotov.

 

Na dwie godziny przed otwarciem festiwalu odbyła się pierwsza konferencja prasowa z udziałem Jurka Owsiaka, Marszałek Województwa Lubuskiego – Elżbiety Anny Polak, Burmistrza Miasta Kostrzyn nad Odrą – Andrzeja Kunta, Prezesa Zarządu Ricoh Polska – Tomasza Nazaruka, Katarzyny Münnich z Pekao SA oraz Janiny Ochojskiej, która dziś rano gościła na ASP.

Jurek Owsiak podziękował partnerom i sponsorom Przystanku Woodstock, podkreślając że bez ich pomocy organizacja tego wydarzenia nie byłaby możliwa.

W czasie konferencji zaprezentowana została stworzona specjalnie z okazji Przystanku Woodstock karta Pekao SA, Mecenasa ASP, opowiedziano również o atrakcjach przygotowanych dla Woodstockowiczów. Zebrani w Centrum Prasowym byli także świadkami przekazania Jurkowi Owsiakowi gitary z podobiznami muzyków grających na tegorocznej edycji festiwalu, którą wykonał Szymon Chwalisz. Gitara ta, zgodnie z tradycją, wystawiona zostanie na aukcje orkiestrowe w portalu Allegro, a środki z jej sprzedaży zasilą cel kolejnego Finału WOŚP.

Jurek Owsiak pochwalił się również puszką Coca-Coli, partnera napojowego Woodstocku. Jest to jedyna na świecie taka puszka, wydana w limitowanej edycji, której projekt został przygotowany przez grafików Fundacji WOŚP.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj