Polacy nie „pękli” przed Niemcami. Euro 2016 Francja.

0
1814

Reprezentacja Polski zremisowała 0:0 z Mistrzami Świata w meczu Euro 2016.Drużyna Adama Nawałki przerwała tym samym imponującą serię strzelecką kadry Joachima Loewa.Podział punktów w Paryżu jest dużym sukcesem dla polskiego zespołu a szczególna w tym zasługa naszej defensywy na czele z Michałem Pazdanem, która umiała wybijać Niemców z rytmu gry.

Reprezentacja Niemiec nie poprawiła statystyk, poprzednio nie zdobyła bramki na mistrzostwach świata i Europy w półfinale południowoafrykańskiego mundialu. Wówczas lepsi od piłkarzy Joachima Loewa okazali się Hiszpanie, którzy zwyciężyli 1:0.

W każdym z 14 kolejnych spotkań nasi rywale trafiali do bramki przeciwników.

Ogółem strzelili 33 gole, co daje imponującą średnią 2,36 bramki na jedno spotkanie. Prawdziwą „ucztę” strzelecką w starciu z Brazylią (7:1), rozbili również defensywę Grecji (4:2) i Portugalii (4:0).Dopiero polscy piłkarze zdołali zatrzymać niemiecką maszynę. W meczu rozegranym na Stade de France mistrzowie świata posiadali inicjatywę i grali atakiem pozycyjnym, ale nie potrafili stwarzać sobie stuprocentowych okazji do strzelania goli. Parę razy interweniować musiał Łukasz Fabiański,jednak poza tym doskonale radzili sobie Kamil Glik i Michał Pozdan.Stuprocentową okazję miał Milik, który na początku drugiej połowy fatalnie przestrzelił z kilku metrów.

Już 21 czerwca (wtorek) o godz. 18 podopieczni trenera Nawałki zmierzą się z niewygodą Ukrainą a Niemcy zagrają z Irlandią Płn.

Polska – Niemcy 0:0

Polska:Łukasz Fabiański – Łukasz Piszczek, Kamil Glik, Michał Pazdan, Artur Jędrzejczyk – Jakub Błaszczykowski (80′ Bartosz Kapustka), Grzegorz Krychowiak, Krzysztof Mączyński (76′ Tomasz Jodłowiec), Kamil Grosicki (87′ Sławomir Peszko) – Arkadiusz Milik, Robert Lewandowski

Niemcy:Manuel Neuer – Benedikt Hoewedes, Jerome Boateng, Mats Hummels, Jonas Hector – Toni Kroos, Sami Khedira – Thomas Mueller, Mesut Oezil, Julian Draxler (66′ Andre Schuerrle) – Mario Goetze (71′ Mario Gomez)

Sędziował:Bjoern Kuipers (Holandia)