Znamy pierwszych finalistów Eliminacji do Pol’and’Rock Festival

0
1949
Horrorscope - fot. Paweł Krupka

Pierwszy z półfinałów do 24. Pol’and’Rock Festival już za nami! Spośród 10 zespołów, które wystąpiły jury wybrało te, które przeszły do finału i zawalczą o możliwość wystąpienia w sierpniu w Kostrzynie nad Odrą na 24. Pol’and’Rock Festival. 

21 kwietnia w Centrum Koncertowym A2 we Wrocławiu odbył się pierwszy z półfinałowych koncertów Eliminacji do 24. Pol’and’Rock Festival. Przed publicznością i jury zaprezentowało się 10 zespołów, wyłonionych z kilkuset nadesłanych do Fundacji zgłoszeń. Były to:  Dreamheart, Manchiz, St. James Hotel, Horrorscope, Hope, MetKa, Maja i Dandysi, Neshorn, Dream Atlas, CZAQU. Oprócz nich wystąpili także Chorzy – jako gość koncertu oraz Nocny Kochanek – jako gwiazda koncertu.

Wszystkie kapele zaprezentowały bardzo wysoki poziom, choć każda z nich przedstawiła inny muzyczny gatunek i styl. Jury musiało jednak podjąć decyzję i zadecydowało, że: do Finału Eliminacji przechodzą: Hope, Horrorscope i Dream Atlas bezpośrednio zaproszenie na Małą Scenę otrzymują: Dreamheart i Metka w strefie Lecha zaprezentuje się: St. James Hotel

Poniżej przedstawiamy i krótko opisujemy wszystkie zespoły, które wystąpiły we Wrocławiu podczas półfinału Eliminacji do 24. Pol’and’Rock Festival:

Dreamheart   –  pop-rockowy zespół z Rzeszowa, który powstał w 2014 roku. Muzycy inspirują się zespołami takimi jak One Direction, 5 Seconds of Summer, Paramore, All time low, Green Day czy Blink-182. Mimo relatywnie krótkiego stażu zespół zagrał już wiele koncertów na mniejszych i większych scenach.

Manchiz   –  zespół z Bielska-Białej, tworzący w gatunku grunge. Od 2014 roku koncertują, nagrywają muzykę, płyty i klipy, a co najważniejsze wciąż świetnie się ze sobą bawią.

St. James Hotel   –  alternatywny zespół ze Śląska założony w roku 2009. W swojej muzyce uciekają od tradycyjnych porównań, prezentują materiał oryginalny, pozbawiony wszelkiej kalki. Świeże brzmienia St. James Hotel odkrywają świat, w którym dużo się dzieje i do którego chętnie się wraca.

Horrorscope   –  zespół pochodzi z Górnego Śląska i gra trash. Powstał w 1996 roku, a w jego skład wchodzi pięciu muzyków.

Hope   –  zespół powstał w 2006 roku i od tego czasu udało mu się już zagrać wiele koncertów zarówno w Polsce, jak i za granicą. Zespół znany może być publiczności z wzięcia udziały w programie „Must be the Music” i dwukrotnego wystąpienia na Przystanku Woodstock – w 2012 i 2013 roku.

MetKa   –  warszawska kapela założona na przełomie 2011 i 2012 roku. Zespół tworzy muzykę składającą się zarówno z wesołych i skocznych rytmów ska jak również niepokornych punkowych akordów oraz ciężkich rockowych riffów.

Maja i Dandysi   –  grupa muzyczna, która powstała we wrześniu 2016 r. w Żyrardowie. Zespół wykonuje trudny do zdefiniowania gatunek muzyczny, który czerpie m.in. z tradycji klasycznych brzmień lat 60-tych czy alternatywnych rytmów lat 80-tych okraszonych elektroniką i melodyjnymi wokalizami.

Neshorn   –  zespół powstał w kwietniu 2012.  Na początku zespół pracował nad tworzeniem własnego materiału, głównie czerpiąc inspiracje od Lamb of God, lecz w efekcie końcowym wyszła mieszanka gatunkowa Death/Thrash/Groove/Core Metal.

Dream Atlas   –  formacja grająca rocka, zawiązana początkiem roku 2016 w Pszczynie. Muzyka, którą tworzy nie zamyka się w konkretnych ramach gatunkowych, śmiałe kompozycje od początku były znakiem rozpoznawczym zespołu.

CZAQU   –  zespół powstał w 2001 roku w Olsztynie. Przez wszystkie lata swojej działalności dawali koncerty w małych klubach i na wielkich scenach. Nagrali też trzy płyty i wkrótce zamierzają ujawnić się z czwartą.

Obrady eliminacyjnego jury – fot. Grzegorz Adamek

Decyzja o wygranej zapadła po długich rozmowach i negocjacjach jury, w którego skład weszli:

  • Andrzej Puczyński – prezes ZPAV, Izabelin Studio
  • Tomasz Kasprzyk „Kasprol” – dziennikarz muzyczny Antyradia, multiinstrumentalista
  • Piotr Chancewicz „Dziki” – producent muzyczny, muzyk
  • Krzysztof „Milkee” Dobies – Rzecznik Prasowy Pol’and’Rock Festival

Z zespołami, które wygrały, spotkamy się 30 czerwca, w Warszawskim klubie Progresja na Finale Eliminacji do 24. Pol’and’Rock Festival.

Hope – fot. Damian Mekal

Kolejne półfinały Eliminacji odbędą się:

  • 19 maja w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu
  • 31 maja w klubie Lucerna w Pradze
  • 9 czerwca w klubie Stary Maneż w Gdańsku

Na wszystkie wydarzenia będzie obowiązywała akredytacja za pośrednictwem Bazy Mediów WOŚP ( http://media.wosp.org.pl). Zapraszamy!

Odwiedź newsroom Pol’and’Rock Festival ›

Pol’and’Rock Festival to jeden z największych na świecie festiwali rockowych, który już od kilku lat stwarza młodym zespołom szansę, aby powalczyć o występ na scenach, obok największych gwiazd każdej z edycji imprezy! Niepowtarzalny klimat przyjaźni i wolności oraz wielosettysięczna publiczność pod sceną to magnes nie tylko dla początkujących muzyków. Eliminacje do festiwalu składają się z dwóch części. Pierwsza jest oparta na przesłuchaniach płyt. Po wybraniu najlepszych zespołów odbywa się seria półfinałowych koncertów na żywo, a ich celem jest wyłonienie artystów, którzy zagrają na scenach Najpiękniejszego Festiwalu Świata. Drugi etap Eliminacji to, oprócz spełnienia muzycznych marzeń, przede wszystkim niezwykła atmosfera koncertów w najlepszych klubach w Polsce, magia wspólnego grania i radość rywalizacji, w której tak naprawdę nie ma przegranych.Oficjalna strona internetowa Eliminacji: eliminacje.polandrockfestival.pl

Eliminacje do festiwalu składają się z trzech części. Pierwsza jest oparta na przesłuchaniach płyt. Po wybraniu najlepszych zespołów odbywa się seria półfinałowych koncertów na żywo, a ich celem jest wyłonienie artystów, którzy zagrają na scenach Najpiękniejszego Festiwalu Świata. Drugi etap Eliminacji to, oprócz spełnienia muzycznych marzeń, przede wszystkim niezwykła atmosfera koncertów półfinałowych w najlepszych klubach w Polsce, magia wspólnego grania i radość rywalizacji, w której tak naprawdę nie ma przegranych. Trzeci etap to koncert finałowy w Warszawie w Klubie Progresja.

Kontakt: 
Krzysztof Dobies
Rzecznik Prasowy Fundacji WOŚP
e-mail: [email protected]

Biuro Prasowe Fundacji WOŚP
tel.: 695 870 020

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj