To już ostatnia szansa by zgłosić swoją szkołę do udziału w Ogólnopolskim Konkursie „Ratujemy i Uczymy Ratować”

0
1742
Finał 6. Ogólnopolskiego Konkursu "Ratujemy i Uczymy Ratować" Fot. Łukasz Widziszowski

Już tylko do najbliższego piątku (30.03.2018) szkoły, biorące udział w prowadzonym przez Fundacje WOŚP Programie Edukacyjnym „Ratujemy i Uczymy Ratować” mogą zgłosić się do udziału w 7. edycji Ogólnopolskiego Konkursu „RUR”. 

Celem organizowanego Konkursu jest stworzenie okazji do promocji zasad udzielania pierwszej pomocy wśród uczniów szkół podstawowych, nauczycieli oraz ich rodzin i najbliższych.

Udział w Konkursie to nie tylko możliwość atrakcyjnego przećwiczenia i powtórzenia posiadanej już wiedzy, ale także okazja do wygrania naprawdę atrakcyjnych nagród dla szkół podstawowych z całej Polski.

Konkurs odbywa się w 3 etapach. Dwa z nich polegają na przygotowaniu pracy przez uczniów pod okiem nauczyciela. W drugim etapie Fundacja wyłoni 10 szkół, które zostaną zaproszone do Finału Konkursu, który odbędzie się w Warszawie 6.06.2018 roku.

Jak zgłosić się do udziału w Konkursie?

Aby przystąpić do rywalizacji wystarczy do najbliższego piątku, 30.03.2018 roku, przygotować plakat, o maksymalnym rozmiarze B1, dotyczący jednego – wybranego z poniższych – tematu:

  • Łańcuch przeżycia;
  • Wezwanie pomocy;
  • Resuscytacja krążeniowo – oddechowa;
  • Pozycja boczna.

Przygotowany plakat powinien zostać podzielony na dwie części:

  • rysunek właściwy;
  • rysunek z brakującymi/dodanymi/zmienionymi elementami na którym trzeba będzie zaznaczyć znalezione różnice.

Do Plakatu musi zostać dołączona instrukcja, z opisem/umiejscowieniem różnic. Plakat może zostać wykonany dowolną techniką.

Gotowy plakat (wraz z formularzem zgłoszeniowym) należy przesłać pocztą elektroniczną ([email protected]) lub za pomocą poczty tradycyjnej, na adres:

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
ul. Dominikańska 19c
02-738 Warszawa
z dopiskiem „Konkurs”

Pierwszy etap Konkursu zostanie rozstrzygnięty 4.04.2018 roku. Szkoły które zostaną wyróżnione, będą miały prawo przystąpić do kolejnego etapu rozgrywki, który będzie polegał na przygotowaniu pracy w formie komiksu.

     Odwiedź naszą stronę      

Zapoznaj się z Regulaminem

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to ciesząca się największym zaufaniem społecznym organizacja pozarządowa w Polsce. Założona została w 1993 roku i od tego czasu co roku, w drugą niedzielę stycznia, organizuje zbiórkę pieniędzy, która nazywa się Finałem WOŚP. Za zebrane środki Fundacja WOŚP kupuje i przekazuje w darze szpitalom dziecięcym w Polsce najnowocześniejszy sprzęt medyczny. Dziś sprzęt zakupiony przez WOŚP jest podstawą nowoczesnego wyposażenia wszystkich szpitali, w których leczy się dzieci w Polsce. W ciągu poprzednich 25. Finałów WOŚP Orkiestra zebrała na wsparcie polskiej medycyny sumę ponad 825 mln PLN.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj