Złote i Diamentowe gody w Gminie Strumień

0
1277

Złote i Diamentowe gody w gminie Strumień

   Nie sztuką jest pokochać, sztuką jest wytrwać. Pary z 50 i 60-letnim stażem małżeńskim z gminy Strumień, spotkały się w sali Gminnego Centrum Integracji Wsi w Pruchnej , gdzie odbyła się uroczystość wręczenia medali za długoletnie pożycie małżeńskie.

Przyrzeczenie składali z ufnością, że nie zawiodą się na sobie, a w chwilach trudnych będą sobie pomagać. I tego przyrzeczenia dotrzymali. Ci którzy wytrwali ze sobą wspólnie 50 i 60 lat spotkali się w Gminnym Centrum Integracji Wsi w Pruchnej, gdzie odbyła się uroczystość wręczenia medali i dowodów uznania za wieloletnie pożycie małżeńskie.

Państwo i społeczeństwo zainteresowane jest tym, by w swej społeczności, obok ludzi młodych i czynnych zawodowo, dostrzegać również czcigodnych Jubilatów, szczególnie tych, którzy swoim postępowaniem przyczynili się do trwałości małżeństwa i rodziny. Urząd Stanu Cywilnego w Strumieniu w dowód społecznego uznania dla trwałości małżeństwa i rodziny wystąpił do Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej o wyróżnienie Was, poprzez odznaczenie medalami za długoletnie pożycie małżeńskie– mówiła podczas uroczystości Urszula Strządała, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Strumieniu

Medale prezydenckie, pary z 50-letnim stażem małżeńskim otrzymały z rąk Anny Grygierek, Burmistrz Strumienia i Czesława Grenia, Przewodniczącego Rady Miejskiej. Wyróżnione zostały również pary obchodzące 60. rocznicę ślubu. – Chcemy wspólnie z Panem Przewodniczącym Wam pogratulować, bardzo się cieszę że zechcieliście Państwo przyjąć medale i dziękuję że jesteście razem z nami. Serdecznie gratulujemy jubileusz. Na okolicznościowych medalach widnieje róża. Takie z pewnością były tez te chwile w waszych małżeństwach i piękne pachnące, ale również pewnie zdarzały się te przysłowiowe kolce i smutki. Gratulujemy, że przeszliście te chwile razem– mówiła Anna Grygierek, Burmistrz Strumienia, życząc jubilatom wszelkiej pomyślności oraz dalszych wspólnych lat w zdrowiu.  Życzenia złożył również Przewodniczący Rady Miejskiej Czesław Greń.Całość uroczystości uświetnił Zespół Regionalny Strumień, działający przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Strumieniu.

Złote pary:

Państwo Florian i Otylia Brachaczek z Drogomyśla

Państwo Erwin i Stefania Brzezina z Pruchnej

Państwo Gustaw i Maria Czendlik z Pruchnej

Państwo Jan i Zdzisława Faruga ze Strumienia

Państwo Karol i Krystyna Faruga ze Strumienia

Państwo Adolf i Zofia Gabryś z Pruchnej

Państwo Franciszek i Helena Grygierek z Pruchnej

Państwo Romuald i Józefa Habarta z Pruchnej

Państwo Henryk i Krystyna Jonek z Drogomyśla

Państwo Paweł i Maria Krzempek z Zabłocia

Państwo Jan i Renata Lebioda z Bąkowa

Państwo Władysław i Teresa Mirowscy ze Zbytkowa

Państwo Gustaw i Anna Mrowiec z Pruchnej

Państwo Mieczysław i Pelagia Nowak ze Zbytkowa

Państwo Henryk i Brygida Ogonowscy z Bąkowa

Państwo Józef i Janina Orszulik z Pruchnej

Państwo Edward i Helena Pająk ze Zbytkowa

Państwo Artur i Renata Pawlikowscy ze Strumienia

Państwo Zygmunt i Krystyna Polok z Pruchnej

Państwo Ryszard i Łucja Siejok ze Zbytkowa

Państwo Wilhelm i Joanna Szewczyk z Pruchnej

Państwo Paweł i Elżbieta Tolasz z Pruchnej

Państwo Erwin i Urszula Tyrytko z Pruchnej

Państwo Roman i Maria Wowra ze Strumienia

Diamentowe pary:

Państwo Franciszek i Helena Pietroszek ze Strumienia

Państwo Ludwik i Hermina Szołtys z Pruchnej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj