Złote Globy przyznane

0
1780
Meryl Streep, trzykrotna laureatka Oscara, która ma w swoim dorobku osiem Złotych Globów, została podczas ceremonii w Los Angeles nagrodzona honorowym Złotym Globem za całokształt twórczości.
 

Złote Globy przyznaje Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej (HFPA).Meryl Streep jest najczęściej nagradzaną i najczęściej nominowaną przez HFPA aktorką.Najlepszym aktorem w filmie dramatycznym został Casey Affleck za rolę w obrazie „Manchester by the Sea”. To pierwszy Złoty Glob w jego karierze. Za najlepszą aktorkę uznano Isabelle Huppert za rolę w filmie „Elle”.Złotego  Globa po raz pierwszy w karierze odebrał Ryan Gosling.Uhonorowano go za główną rolę w filmie muzycznym „La La Land”, w kategorii najlepszy aktor w komedii lub musicalu.

Złoty Glob dla najlepszej aktorki w komedii lub musicalu otrzymała Emma Stone, także za „La La Land”.Twórcę tego filmu, Damiena Chazelle’a, nagrodzono dwoma Złotymi Globami: za reżyserię i scenariusz. „La La Land” triumfował także w kategorii najlepsza komedia lub musical.

Najlepszym filmem dramatycznym został uznany  „Moonlight” w reżyserii Barry’ego Jenkinsa.Za najlepszy film zagraniczny uznano dramat Paula Verhoevena „Elle”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj