XXVI Forum Ekonomiczne w Krynicy.

0
1928

Rekordowa ilość zarejestrowanych uczestników i akredytowanych dziennikarzy, ponad dwieście debat tematycznych i wydarzeń specjalnych, udział szefów rządów i parlamentów, a także ministrów i parlamentarzystów z krajów naszego regionu. W Krynicy-Zdrój 6 września rozpoczęło się trzydniowe XXVI Forum Ekonomiczne. Temat przewodni tegorocznych obrad „Europa w obliczu wyzwań – zjednoczeni czy podzieleni?” odzwierciedla obecną sytuację na Starym Kontynencie. 

 

XXVI Forum Ekonomiczne w Krynicy zainaugurowała Sesja Plenarna „Stabilna gospodarka w niestabilnych czasach”, w której biorą udział Vytenis Andriukaitis, Komisarz ds. zdrowia i bezpieczeństwa żywności UE, Mateusz Morawiecki, Wicepremier, Minister Rozwoju Polski, Książę Michael von Liechtenstein, Założyciel i Prezes, Geopolitical Intelligence Services AG, Caroline Atkinson, Vice President for Global Public Policy, Google, Filip Thon, Senior Vice President, Retail Executive Committee, Grupa innogy, Prezes Zarządu, innogyPolska S.A. Moderuje dyskusję Peter Stracar, Dyrektor Regionalny na Europę Środkowo–Wschodnią, General Electric International (Czechy).

Paneliści poszukują recepty na sukces w czasach niepokoju i niepewności dla narodowych gospodarek i prywatnych przedsiębiorców oraz dyskutują nad tym, jak antycypować i reagować na zagrożenia i minimalizować ich skutki.

Na tegoroczne Forum Ekonomiczne zarejestrowało się ponad 3,5 tys. uczestników, a obsługą medialną wydarzenia będzie zajmowało się ponad 750 dziennikarzy z kilkudziesięciu państw.

Od ćwierćwiecza w Krynicy-Zdrój toczy się dialog o przyszłości Europy i świata, odbywają się nieformalne rozmowy europejskich przywódców, padają ważne deklaracje polityczne, tworzą się fundamenty międzynarodowej współpracy gospodarczej oraz kształtuje się korzystny klimat dla rozwoju współpracy politycznej i gospodarczej na naszym kontynencie. 

Organizatorem Forum Ekonomicznego w Krynicy jest Fundacja Instytut Studiów Wschodnich, zaś obrady są przygotowywane we współpracy z ponad 100 partnerami, wśród których znajdują się największe firmy swoich branż. Głównym partnerem Forum Ekonomicznego tradycyjnie jest Województwo Małopolskie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj