Rzuć oko na Maroko i Trzy Stawy. Ptasia wiosna w Katowicach!

0
912
źródło: https://www.katowice.eu/urzad-miasta

Od kwietnia do czerwca zapraszamy na sobotnie i niedzielne spacery przyrodnicze z doświadczonym przewodnikiem z Górnośląskiego Koła Ornitologicznego, a zarazem cenionym fotografem przyrody – Marcinem Karetta (www.karetta.pl, tel. 600-538-259).

To świetna okazja do nauki rozpoznawania ptaków, a także innych zwierząt oraz rozmowy z przyrodniczym ekspertem, który chętnie przybliży tajemnice życia ptaków, a także podpowie, jak skutecznie fotografować przyrodę w Katowicach. Ptaki będziemy obserwować przez lunetę. Będzie też możliwość wypożyczenia lornetki. Jednak ich ilość jest ograniczona, stąd prośba o zabranie w miarę możliwości swojej lornetki.

Przyrodnicze spacery odbywają się w okresie od 20 kwietnia do 9 czerwca, w każdą sobotę i niedzielę z wyjątkiem 4 i 5 maja. W każdy dzień są dwie bezpłatne wycieczki:

– Poranna wycieczka w Dolinie Trzech Stawów w Katowicach-Muchowcu.

Uczestnicy spotykają się o godz. 8:00 przy lotnisku Muchowiec u zbiegu ulic Francuskiej i Trzech Stawów. Wycieczka kończy się o godz. 11.00.

– Południowa wycieczka nad stawem Maroko na os. Tysiąclecia w Katowicach. Uczestnicy spotykają się o godz. 11.15 nad stawem Maroko przy Klubie Wodniackim Maroko, ul. Piastów 17 w Katowicach. Wycieczka kończy się o godz. 14.15.

Zadanie „Rzuć oko na Maroko i Trzy Stawy. Ptasia wiosna w Katowicach!” jest współfnansowane z budżetu Miasta Katowice.

Wydział Komunikacji Społecznej

Urząd Miasta Katowice

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj