XIV Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „SZTUKA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH”

0
1584

„Gdy w sercu kwitnie muzyka”

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych  Oddział Śląski w Katowicach serdecznie zaprasza  na uroczystość wręczenia nagród laureatom XIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „SZTUKA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH” z etapu wojewódzkiego.

Wydarzenie odbędzie się 14 września 2016 roku w Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka w Katowicach przy ul.  Bankowej 11 a. Uroczystości będzie towarzyszyć wystawa prac zgłoszonych do konkursu, a pracownik CINiBA przedstawi udogodnienia architektoniczne budynku oraz zaprezentuje specjalistyczne wyposażenie, które umożliwia osobom niepełnosprawnym korzystanie ze zbiorów CINiBA. Organizatorem wydarzenia jest Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Oddział Śląski, a CINiBA jest współorganizatorem.

Szczegółowy program uroczystości przedstawia się  następująco:
11.00 – 12.00 – oprowadzanie uczestników spotkania po budynku CINiBA
12.00 – 13.00 – powitanie gości i wręczenie nagród
13.00 – poczęstunek

Konkurs plastyczny adresowany jest dla uczestników warsztatów terapii zajęciowej, uczestników środowiskowych domów samopomocy oraz niepełnosprawnych mieszkańców domów pomocy społecznej. Prace oceniane są w czterech kategoriach: malarstwo i witraż, rysunek i grafika, tkanina i aplikacja, rzeźba kameralna i płaskorzeźba. Temat tegorocznej edycji brzmi „Gdy w sercu kwitnie muzyka”. Na etapie wojewódzkim prace ocenia 5 osobowa komisja złożona z ekspertów, instruktorów terapii zajęciowej i pracownika PFRON. Spośród 122 prac zgłoszonych do konkursu, nagrodzono 13. Laureaci etapu wojewódzkiego otrzymają nagrody rzeczowe. Nagrodzone prace zostały przekazane do etapu ogólnopolskiego, który odbędzie się w Biurze Funduszu w Warszawie.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj