Wsparcie dla akademickich biur karier

0
1756
Ponad 43 mln zł przeznaczono na wsparcie akademickich biur karier w konkursie ogłoszonym przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR). W  Warszawie spotkali się przedstawiciele biur z całej Polski. Podczas V Kongresu Akademickich Biur Karier rozmawiają o zmianach na rynku pracy.

Ogłoszony  konkurs przez NCBR Akademickie Biura Karier jest skierowany do uczelni, które działają na rzecz aktywizacji zawodowej studentów i absolwentów. To druga edycja konkursu. Nabór wniosków będzie trwał od 24 kwietnia do 24 maja 2017 r.O dofinansowanie będą się mogły ubiegać publiczne i niepubliczne szkoły wyższe, a jego wysokość zależy od wielkości uczelni. Będzie to do 700 tys. zł dla uczelni kształcących do 4 tys. studentów i aż do 2,5 mln zł dla uczelni kształcących powyżej 12 tys. studentów.

 

Zgłaszane projekty muszą obejmować działania trwające nie mniej niż rok i dotyczyć zadań związanych z bezpośrednim wsparciem studentów, w tym obowiązkowo pomoc doradcy zawodowego. Muszą uwzględniać zadania realizowane wspólnie przez biura karier i urzędy pracy oraz organizacje pozarządowe lub organizacje pracodawców.Konkurs Akademickie Biura Karier jest organizowany w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (POWER). 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj