wSPAniała leśna przygoda z Anną Stokłosą

0
2559

 

W życiu robi to, co lubi

 

Anna Stokłosa z wykształcenia jest architektem. Jest to jej wymarzony zawód, w którym zdobyła spore doświadczenie, realizując projekty w Polsce i za granicą. Większość czasu poświęca jednak na prowadzenie, wraz z siostrami, rodzinnego hotelu City SM oraz Leśnego SPA w Krakowie. Emanuje dobrą energią, bo jak sama twierdzi, najczęściej robi to, co lubi W marcu tego roku została wyróżniona przez Magazyn WHY Story tytułem „Kobieta Charyzmatyczna”.

 fot 5

Kobieta z pasjami

 

Anna Stokłosa ukończyła studia na Wydziale Architektury i Urbanistyki na Politechnice Krakowskiej (akredytacja Royal Institute of British Architects) oraz podyplomowe studia zarządzania hotelami Wellness & SPA w Bielskiej Wyższej Szkole Ekonomiczno-Humanistycznej. Jest członkiem Małopolskiej Okręgowej Izby Architektów, posiada również uprawnienia budowlane w specjalności architektonicznej do projektowania bez ograniczeń. Być może odziedziczyła talent w tym kierunku po ojcu, który także ma wykształcenie budowlane.

fot 2

Własną pracownię projektową AS założyła w 2000 roku, projektując przede wszystkim dla instytucji, w tym szkół. Obecnie przygotowuje projekty głównie dla stałych klientów i znajomych, gdyż pomimo jej miłości do architektury, od 18 lat współuczestniczy również w tworzeniu i prowadzeniu rodzinnej firmy hotelarskiej oraz SPA. Rezultatem tych działań są liczne nagrody w konkursach branży hotelarskiej, wellness i SPA. W 2013 roku została wyróżniona w prowadzonym pod patronatem Prezydenta RP plebiscycie „Złoty Inżynier” w kategorii ekologia.

 

fot 6

 Jej pasją są podróże. Czuje się szczęśliwa, kiedy zwiedza świat. Uwielbia odwiedzać dalekie egzotyczne kraje i spędzać czas w tętniących życiem miastach o bogatej kulturze, pełnych wspaniałej architektury i galerii sztuki. Kocha też polskie góry i morze. Zwiedziła liczne kraje europejskie, Amerykę, Afrykę, Azję, w tym Tajlandię z rozbudowaną siecią ośrodków SPA oraz Nową Zelandię i Australię. W tej ostatniej mieszkała przez dwa lata, tam też dorastał jej mąż, z pochodzenia Polak wychowywany w Anglii i Australli. Pracowała tam w jednym z czołowych biur architektonicznych. Zamieszkała w Canberze, stolicy kraju, projektując rezydencje mieszkalne, budynki usługowe, instytucjonalne, a także SPA nad oceanem. Do tej pory wspomina niezwykłe widoki, które tam podziwiała, różnorodność regionów oraz społeczności, ich przyjazne nastawienie również do obcokrajowców, spowodowane być może wspaniałym ciepłym klimatem, w którym żyją. – Nie pamiętam tam dnia bez słońca. To naprawdę wpływa optymistycznie na mieszkańców tego kraju. Jestem przekonana, że w naturalny sposób zwiększa optymizm i radość u ludzi – zauważa. W Polsce był to wtedy okres stagnacji w budownictwie, tym bardziej cieszyła ją więc możliwość zdobywania doświadczenia w wziętym biurze architektonicznym w Australii. Twierdzi, że gdyby miała tam zamieszkać na stałe to wybrałaby jednak jej ukochane Sydney, ale ostatecznie wróciła do Polski ze względów rodzinnych. Należało wspomóc zawodowo tatę , który miał problemy zdrowotne. Zajęła się pracą w hotelu oraz przeprojektowaniem i rozbudową całego obiektu wraz z budową SPA.

 

Rodzinna atmosfera w rodzinnym hotelu

 fot 3

Hotel City SM Business & SPA położony jest w Krakowie, w dzielnicy Borek Fałęcki w bliskim sąsiedztwie Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, w pobliżu głównych szlaków komunikacyjnych (Zakopane – E77, Wieliczka – E40, Port Lotniczy Kraków-Balice, Katowice – A4). Powstał w 1999 roku, początkowo jako mały rodzinny hotel z 35 pokojami i jedną salą konferencyjną. Pani Ania przyznaje, że pomysł powstania takiego obiektu

pochodził od jej taty, ale ona cały czas, na wszystkich etapach uczestniczyła w procesie jego realizacji. Na początku był to budynek mieszkalny, który został przerobiony na hotel, a pani Ania równolegle kończyła studia oraz przeprojektowywała jego wnętrza.

 

Jestem bardzo związana z hotelem, stworzył go tata, a ja wraz z siostrami mogę kontynuować jego dzieło. Wiele pracy włożyłam w jego przebudowę i aranżację wnętrz, ale dało mi to ogromną satysfakcję, pomimo zmęczenia, bo pracowałam wtedy po 12-15 godzin dziennie. Hotel stale ulegał przebudowom oraz rozbudowom i obecnie posiada pięć sal konferencyjnych, sto pokoi oraz SPA – opowiada Anna Stokłosa. – To, co tworzymy, nadal sprawia mi przyjemność, daje radość i ogromną satysfakcję. Generalnie pani Ania zawsze bardzo angażuje się w swoją pracę i lubi to co robi.

 

Hotel, pomimo tego, że rodzice już nie zajmują się jego prowadzeniem, w dalszym ciągu prowadzony jest rodzinnie i taka atmosfera udziela się również jego gościom. Przykłada się tu także bardzo dużą wagę do wysokiej jakość oferowanych usług, co procentuje stale powiększającą się grupą powracających, zadowolonych klientów.

 

 Fot 1Leśne SPA mieści się w Hotelu City SM, działa od 2009 roku i już w pierwszym roku działalności otrzymało drugie miejsce w Polsce w ogólnopolskim konkursie wSPAniałe Spa za Najlepszy Ośrodek Biologiczny w Polsce i utrzymało tę pozycję przez kolejne lata. O najwyższej jakości usług świadczy również rekomendacja miesięcznika „Uroda”, nagroda BESTSELLER ROKU 2015 i 2016 w kategorii NajwSPAnialszy salon odnowy biologicznej SPA magazynu „Imperium Kobiet”, jak i przyznany CERTYFIKAT COMFORT SPA QUALITY STANDARD.

 

W Leśnym Spa można skorzystać z ekskluzywnych zabiegów z zakresu kosmetyki i odnowy biologicznej, pakietów relaksujących, odchudzających czy odmładzających, ale nie tylko! To doskonałe miejsce dla par z bogatą ofertą masaży, rytuałów i pakietów dla zakochanych, a także dla przyjaciółek i przyjaciół chcących w sposób niekonwencjonalny spędzić wspólne chwile. Obiekt jest też doskonale przystosowany do organizowania wszelkich spotkań integracyjnych, biznesowych oraz okolicznościowych. Prowadzące go siostry ciągle coś zmieniają i remontują, aby ośrodek wyglądał coraz atrakcyjniej i żeby przyjemnie spędzało się w nim wolne chwile. Właściciele cieszą się, że odwiedzają ich klienci nie tylko z całej Polski, ale również z zagranicy, którzy przybywają do Krakowa i okolic służbowo – są to często Niemcy, Francuzi, Węgrzy, Chorwaci, Norwegowie, a nawet Japończycy. Wielu z nich otrzymuje informacje na temat hotelu z polecenia. Goście wyjeżdżają zrelaksowani, wyciszeni, ale z większymi zasobami energii. Zawsze wzruszają mnie podziękowania od naszych gości, a największą dla nas nagrodą są stali zadowoleni i powracający klienci.

 

Beata Sekuła

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj