Teatr Nowy w Zabrzu otwiera się po remoncie

0
1943

W czasie obowiązywania ogólnokrajowych obostrzeń i braku wydarzeń kulturalnych, w Teatrze Nowym w Zabrzu trwały prace remontowe.
Za kwotę ponad 7 mln zł miasto w swojej instytucji przeprowadziło inwestycję, dzięki której lepsze warunki zyskali zarówno aktorzy, jak
i widzowie.

Umowa na wykonanie zadania pn.: „Rozbudowa, nadbudowa, przebudowa i remont budynku Teatru Nowego w Zabrzu wraz z infrastrukturą techniczną i elementami zagospodarowania terenu” podpisana została w zabrzańskim Ratuszu w lipcu 2019 r.
W ramach przeprowadzonej inwestycji wzniesiona została nowa część budynku od strony Placu Hutniczego (tył obiektu). Utworzono w niej garderoby, które znacząco poprawiły warunki pracy aktorów.

Teatr Nowy to kolejna siedziba instytucji kultury w Zabrzu, która przeszła gruntowny remont. Dzięki tej inwestycji poprawiły się nie tylko warunki pracy aktorów, ale także komfort odwiedzających nasz teatr widzów. Warto przy okazji podkreślić, że Zabrze jest jednym z trzech miast na Śląsku, które posiadają nie tylko teatr, ale również filharmonię – powiedziała Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza.

W trosce o komfort widzów

W ramach prac zmodernizowano także wentylację oraz zamontowano klimatyzację. Nowe systemy zwiększą komfort widzów w czasie wydarzeń, szczególnie w upalne letnie dni. Remont objął także malowane ścian w holu, instalację eklektyczną
i przeciwpożarową oraz zaplecze techniczne, w tym m.in. kieszenie sceniczne.

Ten remont był bardzo potrzebny naszej instytucji. Dziękuję władzom miasta za wyasygnowanie znaczących środków na tę ważną inwestycję w sferze kultury. Widzów zapraszam na spektakle, które zaczynamy wystawiać już od 13 lutego – powiedział Jerzy Makselon, dyrektor Teatru Nowego w Zabrzu.

Całkowity koszt inwestycji wyniósł 7 043 813 zł, z czego 5 272 670 zł wyniosło dofinansowanie ze środków unijnych i budżetu państwa, a 1 771 136 zł stanowił wkład własny miasta Zabrze.

Informacja prasowa miasta Zabrze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj