Umowa koncesyjna na zarządzanie Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach i Spodkiem została podpisana

0
2049

 Urząd Miasta Katowice i firma PTWP Event Center podpisały umowę koncesyjną na zarządzanie Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach i Halą Widowiskowo – Sportową Spodek. Umowa wejdzie w życie 2 maja br.

 

4 lutego 2016 r. umowę na zarządzanie Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach (MCK) oraz Halą Widowiskowo Sportową Spodek podpisali Marcin Krupa, prezydent Katowic
i Wojciech Kuśpik, prezes zarządu PTWP Event Center, spółki należącej do Grupy PTWP SA, organizatora m.in. Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

Międzynarodowe Centrum Kongresowe jest jednym z ważnych elementów strategii rozwijania turystyki biznesowej w Katowicach. Już dziś widzimy, że ta strategia się sprawdza i wpływa na zmianę wizerunku Katowic. Będziemy ją kontynuować – mówi prezydent Marcin Krupa.

Umowa na zarządzanie Międzynarodowym Centrum Kongresowym i Spodkiem przez PTWP Event Center wejdzie w życie za około trzy miesiące, 2 maja br. To okres potrzebny na sprawne przekazanie obiektów przez miasto operatorowi, przy zachowaniu ciągłości organizacyjnej. Koncesjonariusz przejmuje obiekty z częściowo wypełnionym kalendarzem wydarzeń na bieżący rok, z których wybrane mają charakter cykliczny i będą odbywać się w kolejnych latach.

Najważniejsze imprezy, które są zaplanowane w najbliższym czasie w MCK, a więc WTA Katowice Open 2016, MŚ w Hokeju na Lodzie Katowice 2016 czy Intel Extreme Masters – mistrzostwa świata

w grach komputerowych i targi e – sportu oraz gier elektronicznych, odbędą się więc jeszcze przed wejściem umowy w życie.

– Cieszymy się, że po wielu miesiącach od zakończenia procesu na wybór zarządcy Międzynarodowego Centrum Kongresowego i Spodka umowa została podpisana. Ze względu na znaczenie tych obiektów dla miasta i regionu, poza zapewnieniem sprawności operacyjnej

w zarządzaniu, pracujemy teraz intensywnie nad najlepszym jakościowo kalendarzem dalszych wydarzeń – mówi Wojciech Kuśpik, prezes PTWP Event Center.

Umowa została podpisana na okres 15 lat.

Wyłonienie zarządcy Międzynarodowego Centrum Kongresowego spośród podmiotów sektora prywatnego było warunkiem, jaki postawiła przed miastem Katowice Komisja Europejska, przyznając dofinansowanie dla budowy MCK.

 

Biuro Prasowe
Urząd Miasta Katowice

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj