Profesjonalizm, wiedza oraz doświadczenie

0
2584

Profesjonalna obsługa i otwartość na klienta to atuty Centrum Księgowości i Finansów założonego przez Agnieszkę Kozak z siedzibą w Konstancinie. Firma w zeszłym roku obchodziła rocznicę 10-lecia istnienia, a właścicielka z optymizmem patrzy w przyszłość oraz wierzy w dalszy rozwój biznesu.

Zawodowy rozwój i zarządzanie własną firmą

Zawodowa kariera pani Agnieszki zaczęła się jeszcze w trakcie studiów w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Wówczas zatrudniła się w firmie farmaceutycznej jako przedstawiciel medyczny. Do jej głównych obowiązków należała organizacja szpitalnych konferencji. Niewątpliwie doświadczenia z tego okresu pomagają jej do dziś w zarządzaniu własną firmą. Zanim jednak założyła swoją działalność, pani Agnieszka zdobywała pierwsze umiejętności w zawodzie księgowej zaczynając w biurze rachunkowym. Następnie przez 10 lat pracowała w kilku różnych korporacjach.

Choć posada głównej księgowej w firmie wiązała się zarówno z wyzwaniemami, jak i przyjemnością, wizja własnego biznesu zawsze była jej bliska. – Stanowisko głównej księgowej jest bardzo odpowiedzialne, ale całkowicie zależne, z niewielką autonomią. Kiedyś pomyślałam sobie: przecież mogę mieć coś swojego – tłumaczy pani Agnieszka. Zauważa jednak, że korporacyjne doświadczenia sporo ją nauczyły: – Praca w koncernie uczy pewnych standardów zachowań, które klienci bardzo cenią, szczególnie w kwestii komunikacji i kontaktu – spostrzega.

Przyznaje, że sposób zarządzania firmą to jej indywidualny styl pracy, połaczony wraz z tym wyuczonym w ciągu 15 lat działania w branży księgowości. Jednoosobowe na początku biuro pani Agnieszki wraz z pozyskiwaniem nowej klienteli zaczęło się rozrastać. – Był to bardzo intensywny okres, czas wzlotów i upadków – wspomina właścicielka. – Przez 5 lat łączyłam pracę etatową z własną działalnością, która była moim priorytetem. Miałam wiele obowiązków, na szczęście zawsze mogłam liczyć na pomoc męża.

Dziś Centrum Księgowości i Finansów to biznes tworzony przez małżonków. Mąż pani Agnieszki – Robert, zajmuje się szeroko pojętymi ubezpieczeniami. Do zadań ekipy księgowości należą finanse, głównie doradztwo finansowe oraz podatkowe, również współpraca z innymi firmami, w tym przygotowywanie umów czy akt pracowniczych, ale także kadrowa obsługa biur. Do obowiązków szefowej zaliczają się bardziej skomplikowane i wymagające zadania, jak negocjacja warunków współpracy z nowym klientem czy przygotowywanie odpowiednich zestawień rozliczeniowych. Jako szef musi nadzorować swoją załogę, choć pani Agnieszka podkreśla, że wszyscy pracują w firmie na sukces jako zespół – Moje obowiązki są nieco inne od osób które zatrudniam, ale przy natłoku pracy z chęcią im pomagam – mówi.

W firmie zatrudnionych jest obecnie 10 osób, obsługujących ponad dwustu klientów Centrum. W pracy Pani Agnieszka jako lider stawia na dyscyplinę oraz systematyczność. Ważna jest dla niej jakość w pracy z klientem i dotrzymywanie terminów, czego uczy też swoich pracowników. Równie kluczowy jest nieustanny rozwój kadry, zapewniony za sprawą odpowiednich szkoleń czy studiów, a także szlifowanie języka angielskiego, ze względu na anglojęzycznych klientów biura.

Życie rodzinne i społeczne

Pani Agnieszka ceni sobie zdrowy tryb życia i aktywność fizyczną. Jej ulubionymi sposobami na spędzenie wolnego czasu są jazda na rowerze bądź spacery w ciepłe, letnie dni, w towarzystwie męża i dwóch psów. Z chęcią sięga też po książki, głównie biograficzne. Jako matka dwójki nastoletnich synów, także zapalonych sportowców, często udziela się w akcjach społecznych prowadzonych przez szkoły, do których uczęszczają chłopcy. W życie społeczne angażuje się także jako właścicielka Centrum, które jako firma wspiera działalność różnych fundacji, oferując obsługę za symboliczne kwoty. Wśród marzeń i planów księgowej znajduje się 6-miesięczna podróż po Europie.

– Niektórzy mówią: jak można lubić księgowość? Nigdy się z tym nie zgodzę. Ja lubię swoją pracę – zaznacza pani Agnieszka. – Staram się być wsparciem i dla klientów, którzy często przychodzą do nas po rady, i dla zespołu, który dzięki temu czuje się pewniej. Nie jest dla mnie przykrością spędzanie dużej ilości czasu w pracy. Cieszę się, kiedy mogę pomóc – podsumowuje.

Katarzyna Daniel

Beata Sekuła

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj