Prezydent Katowic po raz siódmy wręczył nagrodę im. Józefa Kocurka w dziedzinie działalności społecznej

0
1343
https://www.katowice.eu/miasto

W Katowicach działa ponad 1600 organizacji pozarządowych. Mimo że często za swoją pracę nie otrzymują nawet grosza, nie zniechęca ich to do dalszego działania. Zbierają środki na chore dzieci, troszczą się o ekologię, kulturę, bezdomne zwierzęta, promują sport i zdrowy tryb życia. Działają na rzecz drugiego człowieka. Co roku prezydent Katowic Marcin Krupa zaprasza przedstawicieli tych organizacji, aby im podziękować i podsumować współpracę.

Tegoroczne spotkanie prezydenta z organizacjami pozarządowymi odbyło się 5 lutego w Miejskim Domu Kultury „Koszutka” przy ul. Grażyńskiego 47. Przy tej okazji prezydent Marcin Krupa wręczył nagrodę im. Józefa Kocurka w dziedzinie działalności społecznej za szczególne zaangażowanie na rzecz mieszkańców miasta. Przyznawana jest ona od 2012 roku.

W tym roku laureatem nagrody został Hufec ZHP Katowice realizujący od ponad 95 lat misję, której celem jest wychowanie młodego człowieka i kształtowanie jego charakteru poprzez wspieranie go we wszechstronnym rozwoju i stawianie mu różnorodnych wyzwań. W szeregach Hufca działa ponad 100 wolontariuszy – instruktorów, którzy codziennie pełnią misję społeczną na rzecz mieszkańców miasta, a poza działalnością wynikającą z metodyki harcerskiej, gromady i drużyny podejmują się wielu zadań i projektów społecznych na rzecz swojej dzielnicy, zwłaszcza że Hufec ZHP Katowice posiada 64 jednostki, które działają w różnych dzielnicach naszego miasta. Działalność prowadzona przez harcerzy zawsze była i jest mocno związana z działaniami społecznymi. Mają za sobą wieloletnie tradycje w tym zakresie, a ich działania cechuje bezinteresowność, zaangażowanie, otwartość na współpracę z lokalną społecznością.

Laureaci Nagrody im. Józefa Kocurka

• 2012 – Eugeniusz Poloczek, prezes Trzeźwościowego Stowarzyszenia Kulturalno-Turystycznego w Katowicach

2013 – siostra Anna Bałchan ze Stowarzyszenia Po-MOC dla Kobiet i Dzieci im. Marii Niepokalanej w Katowicach

2014 –Bogdan Nowak, działacz społeczny w dzielnicy Ligota-Panewniki

2015 –Jadwiga Charyga, działacz społeczny w dzielnicy Bogucice

2016 –Bolesław Bobrzyk, aktywny działacz na rzecz aktywności przyrodniczej i leśnej

2017 – Elżbieta Zacher, działaczka na rzecz poprawy wizerunku Nikiszowca i aktywizacji mieszkańców do działań prospołecznych

2018 – Hufec ZHP Katowice

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj