Octagon, właściciel licencji turnieju WTA Katowice Open, podjął decyzję, że od 2017 roku będzie się on odbywał w Szwajcarii.

0
1857

 

WTA Katowice Open 2016 odbył się w dniach 4 – 10 kwietnia 2016 roku w hali „Spodka” oraz Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Była to czwarta edycja katowickiego turnieju, a po raz drugi Miasto Katowice było jedynym sponsorem tytularnym. Turniej był obserwowany z trybun, podobnie jak przed rokiem, przez blisko 23 tysiące kibiców.

 

Miliony sympatyków tenisa na całym świecie mogły śledzić katowickie rozgrywki za pośrednictwem stacji telewizyjnych, dzięki którym WTA Katowice Open dotarło do kibiców na całym świecie. Transmisje telewizyjne można było śledzić w ponad 90 krajach w 22 językach. Pozwoliło to promować Miasto Katowice w skali globalnej, a nasze logo oraz ujęcia miasta okiem kamery obiegły cały świat.

 

Organizacja turnieju tej rangi w Katowicach przyczyniła się także do powstania nowoczesnego obiektu, a także licznych klubów tenisowych, których wcześniej tu nie było. Jedną z najważniejszych decyzji była budowa nowoczesnego Ośrodka Tenisowego w Janowie, który otworzono w 2014 roku, a obecnie na jego terenie mamy do dyspozycji 4 korty kryte oraz 6 zewnętrznych, które umożliwiają organizację wydarzeń tenisowych, a przede wszystkim prowadzenie szkoleń na najwyższym poziomie.

 

Oczywiście jest nam przykro, że Katowice żegnają się z imprezą WTA.  Natomiast nie żegnamy się ani z tenisem, ani z wielkimi sportowymi wydarzeniami. Będziemy czynili starania, aby w Katowicach turnieje tenisowe były dalej organizowane.

Waldemar Bojarun​

Wiceprezydent Miasta Katowice

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj