Kato Bike Festival w parku Zadole

0
1755

Miasto Katowice oraz Stowarzyszenie Akcja-Reakcja zapraszają wszystkich miłośników dwóch kółek na ostatnią, czwartą już odsłonę nowej imprezy rekreacyjnej – Kato Bike Festival. Zawody rowerowe odbędą się w najbliższą niedzielę 2 września.

Podczas ubiegłych edycji imprezy, rowerzyści zmierzyli się na trasach w okolicy Rybaczówki, w parku Kościuszki oraz w Dolinie Trzech Stawów. Podobnie jak wtedy, w parku Zadole zawody dla dzieci zostaną podzielone na kategorie wiekowe: 0-3 lat, 4-6 lat, 7-9 lat, 10-12 lat oraz 13-15 lat. W każdej kategorii organizatorzy wyłonią zwycięzców
(miejsca I-III z podziałem na chłopców i dziewczynki). Zawodnicy, którzy zajmą miejsce na podium, otrzymają pamiątkowy medal.

Młodzież od 16 roku życia i dorośli będą mieli okazję uczestniczyć w wyścigach cyklu Grand Prix o Puchar Prezydenta Miasta Katowice, na dystansie ok. 10 km. Każdy zawodnik, który zajmie miejsce na podium otrzyma pamiątkowy medal oraz punkty do klasyfikacji generalnej. Finał imprezy i uroczyste wręczenie nagród zaplanowano na 15 września w Dolinie Trzech Stawów podczas Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe. Wyścig główny wystartuje o godz. 9:30. Na zakończenie zawodów, wśród uczestników wyłoniony zostanie zwycięzca, który otrzyma rower.

Kato Bike Festival to nie tylko zawody, ale przede wszystkim fantastyczna zabawa w gronie najbliższych. Uczestnicy imprezy będą mogli skorzystać z dodatkowych atrakcji w miasteczku zawodów i strefie chillu. Organizator przygotował animacje dla dzieci i dorosłych oraz tory przeszkód.

Biuro Zawodów funkcjonować będzie w godzinach 7:30 – 11:30 w okolicy startu/mety (teren pomiędzy amfiteatrem a placem zabaw). W zawodach mogą brać udział wszyscy chętni, którzy zostaną wpisani na listę startową po zgłoszeniu swojego udziału na stronie www.elektronicznezapisy.pl lub zapiszą się w dniu zawodów, o ile nie został osiągnięty limit zawodników. Każdy zawodnik musi posiadać własny rower i kask. Udział w imprezie jest bezpłatny.

Strona wydarzenia: https://www.facebook.com/events/251969128974257/

 

Już w najbliższą niedzielę można pobiec, by pomóc!

W niedzielę 2 września w Dolinie Trzech Stawów w Katowicach ruszy 6. edycja charytatywnego biegu Katowice Business Run. W tym roku w sztafecie weźmie udział aż 3000 zawodników z kilkuset firm – to o 500 więcej niż w roku minionym.

Główne hasło biegu brzmi „Pobiegniesz, pomożesz”. Ideą, która przyświeca organizatorom – Fundacji Poland Business Run – jest bowiem wsparcie dla osób z niepełnosprawnościami narządów ruchu. Popularność biegu oraz towarzysząca mu wyjątkowa atmosfera, sprawiają, że z roku na rok przybywa nie tylko chętnych biegaczy, lecz także miast, które podejmują się organizacji biegu. W tym roku pięcioosobowe sztafety wyruszą w niedzielę łącznie w 9 miastach Polski: Katowicach, Warszawie, Łodzi, Wrocławiu, Krakowie, Gdańsku, Poznaniu, Lublinie i Rzeszowie. Pracownicy dobierają się w 5-osobowe drużyny i wspólnie trenują, przygotowując się do biegu. Na starcie ramię w ramię stają managerowie, członkowie zarządu i pracownicy różnych działów, a osoby, które nie biegną, organizują transparenty i firmowy doping. Uczestnicy cenią nasz bieg za możliwość integracji, dobrą
zabawę, a przede wszystkim poczucie, że wspólnie robimy coś dobrego – komentuje Marta Hernik, Global Project Manager Poland Business Run.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj