MŚ w Lahtii.Polscy skoczkowie w czołowce ale bez medali

0
1562
Podczas MŚ w skokach narciarskich na skoczni normalnej w Lahti Kamil Stoch zajął czwarte miejsce, a Maciej Kot piąte. Zwyciężył Austriak Stefan Kraft.
 

Srebrny medal zdobył Niemiec Andreas Wellinger, a brązowy jego rodak Markus Eisenbichler. Dawid Kubacki został sklasyfikowany na ósmej pozycji, a Piotr Żyła na 19.

Po pierwszej serii liderem był Kraft po lądowaniu na 99,5 m. Drugie miejsce zajmował Wellinger – 96,5, a trzecie Austriak Michael Hayboeck – 98. Stoch był czwarty – 96,5 m i tracił do lidera 6 pkt, ale to trzeciego tylko 1,1.Na piątej pozycji plasował się Kubacki – 96,5 m, a na siódmej Kot – 95 m. Żyła  uzyskał  tylko 91,5 m i był 20.W drugiej serii  Kot skoczył 95,5 m i objął prowadzenie.  Jednak Eisenbichler osiągnął 100,5 m i zepchnął Polaka z pozycji lidera.

Atak na objęcie prowadzenia nie udał się także następnym biało-czerwonym. Kubacki uzyskał 93,5 m i był czwarty. Kamil Stoch uzyskał  99 m, ale to  nie wystarczyło do objęcia prowadzenia.

Wellinger doleciał do 100 m i zepchnął lidera PŚ na trzecie miejsce. Ostatecznie złoty medal wywalczył  Kraft, który wylądował na 98 m.

23-letni Austriak zdobył drugi medal mistrzostw świata.Dwa lata temu w Falun wywalczył brązowy. Złoto Krafta w Lahti to szósty w historii złoty medal w skokach narciarskich dla Austrii. 

W czwartek 2 marca skoczkowie będą walczyli o medale MŚ na dużej skoczni HS-130.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj