Koreański gigant potwierdza info nt. Exynos 9 Series 8895

0
1515

Od wielu tygodni dostajemy różne informację na temat nowego procesora Samsunga – Exynos 9 Series 8895 jednak nie z oficjalnych źródeł, jak to ma miejsce w przypadku Qualcomma, a z różnych plotek.

Dzisiaj Samsung oficjalnie potwierdził informacje na temat tej jednostki, właśnie ta jednostka ma zostać zastosowana w najnowszym flagowym smartfonie – S8

Oto najistotniejsze informacje:

10 nm FinFET w porównaniu do 14 nm w poprzednim układzie (wzrost wydajności 27% spadek poboru energii 40%).

cztery autorskie rdzenie drugiej generacji (Samsung M2), które powinny bazować na Cortexach-A72 lub A73

cztery słabsze, energooszczędne jednostki Cortex-A53, które są dopełnieniem konfiguracji big.LITTLE

układ graficzny ARM Mali-G71 z wieloformatowym kodekiem (MFC).

4G LTE kategorii 16/13. Umożliwia on pobieranie danych z maksymalną szybkością do 1 Gb/s (5CA) oraz ich wysyłanie z szybkością do 150 Mb/s (2CA). 

Dodatkowe technologie:

  • Samsung Coherent Interconnect (SCI) – rozwiązanie, które ma usprawniać zarządzanie różnymi typami rdzeni (M2 i A53), dzięki czemu lepiej będą radzić sobie z obsługą algorytmów sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego

 

  • nowy wieloformatowy kodek (z ang. MFC; multi-format codec) – ulepszone rozwiązanie, które ma umożliwić nagrywanie i odtwarzanie materiału wideo w jakości 4K UltraHD z szybkością do 120 kl/s (przy FullHD powinno to być nawet 240 kl/s)

 

  • Vision Processing Unit (VPU) – dodatkowy układ, który ma odpowiadać zarozpoznawanie i śledzenie obiektów znajdujących się w kadrze. Usprawni to śledzenie obiektów na materiale wideo, przetwarzanie obrazu panoramicznego oraz działa fotograficznych funkcji opartych na maszynowym uczeniu.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj