XXVII finał WOŚP już za nami!

0
1513
fot. Dominik Malik/Fundacja WOŚP

W niedziele 13 stycznia odbył się kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w którym zebrano już ponad 92 mln zł. Pieniądze te są na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Szpitale te, to placówki z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom. W Polsce funkcjonuje blisko 50 takich szpitali.

Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to ciesząca się największym zaufaniem społecznym organizacja pozarządowa w Polsce. 

Założona w 1993 roku, od tego czasu co roku, w drugą niedzielę stycznia,organizuje zbiórkę pieniędzy, która nazywa się Finałem WOŚP. Za zebrane środki Fundacja WOŚP kupuje i przekazuje w darze
szpitalom dziecięcym w Polsce najnowocześniejszy sprzęt medyczny. Dziś sprzęt zakupiony przez WOŚP jest podstawą nowoczesnego wyposażenia wszystkich szpitali, w których leczy się dzieci w Polsce. W ciągu poprzednich 26 Finałów WOŚP Orkiestra zebrała na wsparcie polskiej medycyny sumę ponad 951 mln PLN. A w tym roku przekroczyła już ponad miliard.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj