Międzynarodowe Targi Górnictwa, Przemysłu Energetycznego i Hutniczego

0
1389

Czy zastąpią nas roboty oraz o przyszłości samochodów elektrycznych – zapraszamy na konferencje, organizowane przez Regionalną Izbę Gospodarczą w Katowicach!

Targi Górnictwa to największa branżowa impreza w Europie, poprzednią edycję odwiedziło 25 tys. gości, a wzięło w niej udział niemal 400 wystawców, w tym 130 zagranicznych.

W tym roku wydarzenie osiąga pełnoletność (chociaż, jako że odbywa się co drugi rok, jego historia jest znacznie dłuższa niż 18 lat), dlatego czas na odświeżenie wizerunku i nowości, w czym również będziemy mieć swój udział. Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach została zaproszona do organizacji dwóch konferencji, które będą stanowić także zapowiedź tego, co będzie działo się podczas 9. Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw (16-18 października).

Pierwsza konferencja „Smart Factory. Jak uczynić produkcję bardziej „smart” z wykorzystaniem robotów” -to odpowiedź na zarówno nadzieje jak i obawy wielu osób, dotyczące coraz częstszej obecności robotów, nie tylko w fabrykach. Jednak szerokie wykorzystanie człekokształtnych i rozumnych maszyn to nadal wizja rodem z filmów science fiction, te spotykane obecnie w zakładach produkcyjnych niewiele mają z nimi wspólnego, a zakres ich działań jest wąski; stanowią też często raczej szansę dla człowieka, niż zagrożenie, są wytrzymalsze, bardziej precyzyjne, nie boją się niebezpiecznych warunków, a także stanowią odpowiedź na niedobór pracowników na rynku pracy – ale jak każda maszyna, nie są niezawodne – szerzej o tym wszystkim porozmawiamy podczas konferencji

Konferencja „Elektromobilność  – strategia przyszłości” to kolejny aktualny temat, okazja do dyskusji nad tym, czy transport elektryczny ma potencjał, aby stać się atrakcyjną ekonomicznie oraz przyjazną dla środowiska alternatywą dla pojazdów napędzanych tradycyjnie. Autobusy elektryczne to już codzienność w wielu polskich miastach, z czego podróżujący nie zawsze zdają sobie sprawę, ale czy samochody elektryczne będą wkrótce równie powszechne i jakie są szanse oraz bariery, żeby tak się stało? Tym, między innymi, podzielą się ze słuchaczami eksperci zabierający głos w panelu

11.09 godz. 10.00  Smart Factory. Jak uczynić produkcję bardziej smart z wykorzystaniem robotów?

Zakres tematyczny:
• czy Inteligentne Fabryki (Smart Factory) są końcowym etapem koncepcji Przemysł 4.0?
• jakie są podstawowe cechy Inteligentnej Fabryki?
• czy można uczynić tradycyjną fabrykę bardziej „smart” i w jaki sposób?
• inteligentne systemy ERP – mózg inteligentnej fabryki;
• po pierwsze bezpieczeństwo – czyli o robotach współpracujących;
• what…if – kilka słów o inteligencji kognitywnej robotów;
• przychodzi prokurator do… robota – czyli kto odpowiada za wypadki spowodowane przez roboty.

11.09 godz. 12.00 Elektromobilność – strategia przyszłości.

Zakres tematyczny:
• Elektromobilność w Polsce nabiera rozpędu? Plan Rozwoju Elektromobilności – jak go zrealizować? Bariery rozwoju, rozwiązania i warunki sukcesu.
• Jakie wyzwania stoją przed branżą energetyczną?
• E-mobilność – sposoby przemieszczania się w przyszłości. Wpływ na społeczeństwo i przedsiębiorczość.
• Transport publiczny. Miasta stawiają na elektromobilność. Zrównoważony transport w walce ze smogiem.
• Oczekiwania klientów. Czy konsumenci i firmy są gotowi na samochody elektryczne?

Dla uczestników wstęp na Targi w dniu 11 września jest bezpłatny, wystarczy wcześniej zarejestrować się na nasze konferencje! 

Rejestracja: https://evenea.pl/event/konferencjakatowice2019

Link do wydarzeń na FB:
Smart Factory
https://www.facebook.com/events/430933144301129/

Elektromobilność https://www.facebook.com/events/323393651944155/

Targi Górnictwa, Przemysłu Energetycznego i Hutniczego Katowice 2019 10-13 września

Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach

Więcej informacji o Targach: www.ptg.info.pl

EWA KOWACZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj