Kolejni wygrani Eliminacji do 24. Pol’and’Rock Festival!

0
1939

W poznańskim Centrum Kultury „Zamek”, przed kilkoma minutami, zakończył się drugi półfinał Eliminacji do 24. Pol’and’Rock Festival! W muzycznych zmaganiach wzięło udział 9 zespołów z całej Polski: The Djangos, Opus Magnum, Two Time, Tune, Neuoberschlesien, Dollz, Leski, Łydka Grubasa i OHO!KOKO. Więcej informacji na temat zespołów można znaleźć na oficjalnej stronie festiwalu.

Decyzją jurorów:

  • Two Timer – otrzymał zaproszenie na Scenę Lecha,
  • Łydka Grubasa – otrzymali zaproszenie na Małą Scenę,
  • Opus Magnum, Neuoberschlesien i OHO!KOKO – przechodzą do Finału Eliminacji i 30 czerwca w Warszawie powalczą o zaproszenie na sceny Najpiękniejszego Festiwalu Świata.

Poznańskie Centrum Kultury „Zamek” było dziś miejscem muzycznych zmagań między zespołami, które zostały wybrane w pierwszym etapie Eliminacji do 24. Pol’and’Rock Festival. W lutym br. po wielogodzinnych przesłuchaniach, jurorzy wybrali 30 zespołów, które przeszły do drugiego etapu i otrzymały szansę wystąpienia na koncertach w całej Polsce. Laureaci tych rywalizacji wezmą udział w Finale i 30 czerwca powalczą o zaproszenie na sceny tegorocznej edycji festiwalu.

Pierwszy półfinałowy koncert odbył się we Wrocławiu (tutaj można przeczytać z niego relację), a dziś publiczność miała okazję posłuchać kolejnej grupy zespołów, które przyjechały do Poznania, aby dać z siebie wszystko. Wystąpili: The Djangos, Opus Magnum, Two Time, Tune, Neuoberschlesien, Dollz, Leski, Łydka Grubasa i OHO!KOKO. Zdaniem jurorów, poziom wszystkich koncertów był bardzo wysoki, każda kapela pokazała swoje mocne strony i przed jury stanęło wyjątkowo niełatwe zadanie, aby zdecydować, który z zespołów przejdzie do Finału, a który może już otrzymać zaproszenie na festiwalowe sceny. Po długich naradach ogłosili, że zespół Two Timer otrzymuje zaproszenie na Scenę Lecha, Łydka Grubasa wystąpi na Małej Scenie tegorocznej edycji festiwalu, a zespoły: Opus Magnum, Neuoberschlesien iOHO!KOKO przechodzą do Finału Eliminacji i 30 czerwca w Warszawie powalczą o występ na Najpiękniejszym Festiwalu Świata.

Podczas dzisiejszego koncertu wystąpili również specjalni goście, dobrze znani ze scen Najpiękniejszego Festiwalu Świata! Publiczność rozgrzał punk rockowy zespół Offensywa ze Szczecina, który miał już okazję wystąpić na Dużej Scenie Przystanku Woodstock w 2013 roku, a na zakończenie dzisiejszych muzycznych zmagań sceną zatrząsnął zespół Decapitated, czyli zwycięzcy Plebiscytu Złotego Bączka.

Koncerty Eliminacji do 24. Pol’and’Rock Festival oceniali jurorzy w składzie: Jurek Owsiak  – prezes zarządu Fundacji WOŚP, twórca Pol’and’Rock Festival,  Andrzej Puczyński – prezes ZPAV, Izabelin Studio,  Tomasz Kasprzyk „Kasprol”  – dziennikarz muzyczny Antyradia, multiinstrumentalista,  Piotr Chancewicz „Dziki”  – producent muzyczny, muzyk oraz Krzysztof Dobies „Milkee”  – rzecznik prasowy Pol’and’Rock Festival.

Kolejne koncerty Eliminacji odbędą się:

  • 9 czerwca – Klub „Stary Maneż” w Gdańsku
  • 30 czerwca – Finał Eliminacji – Klub „Progresja” w Warszawie

Na wszystkie wydarzenia będzie obowiązywała akredytacja za pośrednictwem Bazy Mediów WOŚP. Zapraszamy!

Pol’and’Rock Festival to jeden z największych na świecie festiwali rockowych, który już od kilku lat stwarza młodym zespołom szansę, aby powalczyć o występ na scenach, obok największych gwiazd każdej z edycji imprezy! Niepowtarzalny klimat przyjaźni i wolności oraz wielosettysięczna publiczność pod sceną to magnes nie tylko dla początkujących muzyków.

Eliminacje do festiwalu składają się z dwóch części. Pierwsza jest oparta na przesłuchaniach płyt. Po wybraniu najlepszych zespołów odbywa się seria półfinałowych koncertów na żywo, a ich celem jest wyłonienie artystów, którzy zagrają na scenach Najpiękniejszego Festiwalu Świata. Drugi etap Eliminacji to, oprócz spełnienia muzycznych marzeń, przede wszystkim niezwykła atmosfera koncertów w najlepszych klubach w Polsce, magia wspólnego grania i radość rywalizacji, w której tak naprawdę nie ma przegranych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj