Burmistrz doceniła nauczycieli

0
1577

Nagrody dla pedagogów.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej Burmistrz Strumienia Anna Grygierek przyznała nagrody dla  nauczycieli z gminy Strumień za szczególne osiągniecia dydaktyczne i wychowawcze.
W tym roku podczas spotkania w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego wyróżnienia z rąk Burmistrz Strumienia otrzymało 15 pedagogów pracujących w placówkach oświatowych na terenie gminy Strumień.

Nagrodzeni zostali: Agnieszka Gawron – Gaszczyk, Bożena Gładysz – Malik,  Ewa Faruga,  Ilona Gabryś,  Jolanta Machalica, Lucyna Wawrzyczek, Małgorzata Orawska, Mariusz Mendrok,  Tamara Nowok, Beata Greń, Ewa Homa, Joanna Krakowka, Lilla Salachna – Brzoza, Anna Głowinkowska i Katarzyna Szwarc.

Dzień Edukacji Narodowej potocznie zwany Dniem Nauczyciela obchodzony jest w Polsce 14 października, w rocznicę utworzenia Komisji Edukacji Narodowej. Dzień ten uznaje się za święto wszystkich pracowników oświaty. Na terenie gminy Strumień pracuje łącznie 203 nauczycieli z czego 146 osób pracuje na pełen etat, a 57 osób zatrudnionych jest w niepełnym wymiarze.Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej:

Szanowni Dyrektorzy, Nauczyciele oraz Pracownicy placówek oświatowych Gminy Strumień Pełnicie Państwo niezwykle ważną funkcję w życiu młodych ludzi – inspirujecie i motywujecie do podejmowania wyzwań i odkrywania świata.
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej, święta Pracowników Oświaty, proszę przyjąć najserdeczniejsze podziękowania za zaangażowanie i życzliwość, które okazujecie każdego dnia.
Dziękuję za pasję i entuzjazm, za wychowawczy trud włożony w przekazywanie wiedzy młodemu pokoleniu.
Wszystkim pracownikom oświaty życzę jak najwięcej sukcesów i satysfakcji z wykonywanej  pracy, zasłużonej wdzięczności wychowanków, a także pomyślności w życiu prywatnym.

                                                                                         Burmistrz Strumienia
                                                                                        Anna Grygierek

 

Koncert Charytatywny w Strumieniu

Serdecznie zapraszamy na koncert charytatywny zorganizowany przez Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego Oddział Ziemi Cieszyńskiej. Koncert odbędzie się 16 października 2016r. o godzinie 16:00 w sali widowiskowej emgok-u przy ulicy Młyńskiej 14 w Strumieniu. Na rzecz osób dotkniętych stwardnieniem rozsianym zaśpiewa Halina Kunicka, artystka obecna na scenie niezmiennie od 50 lat.  Jej koncerty to niezapomniane, wzruszające doznania, muzyczna podróż z takimi przebojami jak: „To były piękne dni”, „Niech no tylko zakwitną jabłonie”, „Orkiestry dęte”, „Upływa szybko życie”, „Czumbalalajka”, „Od nocy do nocy”.
Bilety w formie cegiełek w cenie 30 zł można już nabyć w biurze Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Strumieniu tel. 338570174. Całkowity dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony dla Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego Oddział Ziemi Cieszyńskiej.  
 Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego (PTSR) jest organizacją pozarządową. Zostało założone w 1990 roku, a od maja 2004 roku ma status organizacji pożytku publicznego. Zrzesza ok. 6 tys. członków w 23 oddziałach na terenie całej Polski. Organizacja jest w większości prowadzona przez wolontariuszy, głównie osoby chore, ich rodziny i przyjaciół. Współpracuje z lokalnymi organizacjami zajmującymi się pomocą osobom niepełnosprawnym oraz organizacjami działającymi na rzecz osób chorych na SM z krajów Europy i innych kontynentów. Misją Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego jest poprawa jakości życia osób ze stwardnieniem rozsianym oraz zapewnienie dostępu do leczenia i rehabilitacji tak, aby mogli stać się pełnoprawnymi członkami społeczeństwa i prowadzić godne życie.
Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego Oddział Ziemi Cieszyńskiej działa od 2008 roku i liczy obecnie 45 członków. Najbliższy koncert będzie już 8 koncertem charytatywnym zorganizowanym przez oddział.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj