Uroczystość wręczenia Nagród Prezydenta Katowic w Dziedzinie Sportu

0
2221

We wtorek 22 maja w Miejskim Domu Kultury Szopienice–Giszowiec, w filii przy pl. Pod Lipami odbyła się uroczystość wręczenia Nagród Prezydenta Katowic w Dziedzinie Sportu. W tym roku lista nagrodzonych, związanych z Katowicami sportowców jest długa. Statuetkę w kategorii najlepszego sportowca otrzymały kajakarki Justyna Iskrzycka i Paulina Paszek z AZS AWF Katowice, które są wielkimi nadziejami na igrzyska w Tokio oraz Konrad Niedźwiedzki, łyżwiarz szybki, który w Pjongczangu zakończył swoją zawodniczą karierę. W tej kategorii triumfowały również biatlonistka Kamila Żuk z  AZS AWF Katowice oraz wspaniałe lekkoatletki Ewa Swoboda i Justyna Święty, również reprezentujące tę uczelnię.

– Po raz kolejny spotykamy się, aby uhonorować najlepszych z najlepszych. Chcemy, abyście Państwo mieli świadomość, że wasze osiągnięcia, zdobyte ciężką pracą są dostrzegane nie tylko przez mieszkańców, ale i samorząd. Cieszę się, że poprzez Waszą pracę tak wspaniale promujecie Katowice. Trenujecie tu, odnosicie sukcesy, zdobywacie medale i dajecie rozpoznawalność naszej małej ojczyzny. Kiedy patrzę na imprezy sportowe w mieście to muszę powiedzieć, że serce rośnie. I dumny jestem, że środki, które przeznacza Rada Miasta na sport przynoszą tak wymierne efekty – mówił podczas gali prezydent Marcin Krupa.

W kategorii drużyna nagrodę otrzymała sekcja piłki nożnej kobiet GKS  GieKSa Katowice S.A. za awans w 2017 roku do I ligi kobiet oraz drużyna Klubu Hokejowego GKS Katowice S.A. za zdobycie Wicemistrzostwa Polski Polskiej Hokej Ligi w sezonie 2017/2018. Statuetkę nadzieja Katowic otrzymali Liwia Jarocka z Klubu Szachowego HETMAN, Wiktoria Nowak z GKS GieKSa Katowice S.A., Paweł Mandrysz z GKSu, judoka Cezary Tchórzewski oraz pływak Mateusz Dubas z AZS AWF Katowice. W tym roku w kategorii trenerów i działaczy nagrodzony został Aleksander Fangor, działacz sportowy, prezes AZS Uniwersytetu Śląskiego, wiceprezes Organizacji Środowiskowej AZS, członek Zarządu Głównego AZS w Warszawie.

– Nie byłoby tych sukcesów i triumfów katowickiego sportu gdyby nie współpraca. Ona jest najważniejsza w życiu, a na pewno w sporcie. Wielu z Państwa może by wyjechało do innych miejsc, aby dalej się szkolić i zwiększać swoje możliwości. W Katowicach jednak poza tym, że możecie trenować, można też zdobyć odpowiednie wykształcenie, tak ważne po zakończeniu kariery. Jeszcze raz dziękuję wam za wasz pot i wasze łzy, dziękuję działaczom za tworzenie wspaniałej atmosfery opartej na kooperacji pomiędzy miastem, klubami i uczelnią – dodał prezydent Krupa.

Przypomnijmy, że w Katowicach działa około 300 klubów sportowych, w których można uprawiać 50 różnych dyscyplin. Wyróżnienia Prezydenta Miasta Katowice w dziedzinie sportu przyznawane są od 2003 roku za wybitne osiągnięcia sportowe oraz za szczególny wkład w rozwój kultury fizycznej w naszym mieście.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj