Kolejne neony zaświecą w Katowicach

0
1337

Z rozpoczęciem wiosny w Katowicach zabłysną dwa nowe neony. O zmroku 21 marca zaświecą się „Kwiaty” na Placu Kwiatowym oraz „Strefa Kultury Katowice” przy ul. Dobrowolskiego.

 

To kolejne neony w Katowicach. W samej Strefie Kultury swój neon ma Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia, na rynku pojawiły się małpki oraz „Zachód Słońca”. Świetlne reklamy chętnie wykorzystują także lokalni przedsiębiorcy. To nawiązanie do historii Katowic, które przed laty uchodziły za miasto tysiąca neonów.
Jutro, tj, 21 marca zabłysną kolejne dwa. O stworzenie neonu na wjeździe do Strefy Kultury wnioskował Radny Krzysztof Pieczyński, który tłumaczy: – Neony wracają do łask w Katowicach. Są estetyczną formą reklamy, która jednocześnie nawiązuje do historii miasta. Natomiast napis na pawilonie będzie doskonałym uzupełnieniem już istniejących neonów w centrum Katowic. Koszt obu instalacji to 79 938 zł brutto.
 
Przypomnijmy, że obecnie trwają konsultacje społeczne dot. zasad i warunków sytuowania obiektów małej architektury, tablic reklamowych i urządzeń reklamowych oraz ogrodzeń w mieście Katowice. Każdy z mieszkańców może wyrazić swoją opinię jak powinny wyglądać reklamy w Katowicach, w tym także czy warto wrócić do tradycji neonów. – Zachęcamy mieszkańców miasta, przedsiębiorców oraz zarządców nieruchomości lub ich przedstawicieli do wzięcia udziału w badaniu ankietowym. Formularz dostępny jest do 27 marca. Można wypełnić go elektronicznie pod adresem www.konsultacje.katowice.eu lub pobrać wersję tradycyjną (papierową) w filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Katowicach, Biurze Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Katowice (Rynek 1) oraz w Miejskim Domu Kultury w Zarzeczu  – mówi Ewa Biskupska, rzecznik Urzędu Miasta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj