IV Małopolski Kongres Kobiet w Krakowie

0
1644

4mkk 800x600

Kobiety, moc jest w nas!
5 marca 2017 po raz czwarty zapraszamy do Krakowa na Małopolski Kongres Kobiet.

Tym razem, to największe w Polsce południowej, najważniejsze, niekomercyjne wydarzenie społeczno – kulturalne adresowane do kobiet w Małopolsce odbędzie się w niedzielę 5 marca, w centrum konferencyjnym Double Tree by Hilton Kraków Hotel & Convention Center przy ul. Dąbskiej 5, (obok galerii Plaza). Uczestnictwo w kongresie jest bezpłatne, rejestracja odbywa się przez internet na stronie www.malopolskikongreskobiet.pl, gdzie dostępny jest także aktualny program imprezy.

Podobnie jak w latach ubiegłych, także w tym roku organizatorki ogłaszają plebiscyt na Małopolankę Roku. Poprzednio tytuł ten przyznano Justynie Kowalczyk i Dr n. med. Annie Chrapuście. Zgłoszenia do tytułu Małopolanki Roku 2016, wraz z krótkim uzasadnieniem można przesyłać na adres mailowy: [email protected]. Laureatka zostanie wyłoniona w rezultacie głosowania na Facebooku.

W programie Kongresu znajdą się panele dyskusyjne, prelekcje i wykłady poświęcone takim zagadnieniom jak  prawo i rynek pracy, miejsce kobiet w nauce i sztuce, duchowość, etyka, komunikacja społeczna, zdrowie i aktywność w każdym wieku, opieka osobami niepełnosprawnymi, wpływ zanieczyszczonego środowiska na zdrowie mieszkańców Małopolski. Wśród zaproszonych do udziału w Kongresie gwiazd obecność potwierdziła już wybitna tancerka, Krystyna Mazurówna.

3

Nie zabraknie atrakcji i wydarzeń artystycznych, wśród których znajdzie się „Międzypokoleniowy pokaz mody” realizowany przy udziale Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru, koncert rockowy zespołu „Kurtyna Siemiradzkiego”, czy występ Crazy Accordion Trio. Zgodnie z tradycją lat ubiegłych, dla uczestniczek przygotowane zostaną stoiska partnerów, sponsorów i stowarzyszeń działających w Małopolsce, a w innych dniach marca – wydarzenia towarzyszące, m.in. zwiedzanie Muzeum Lotnictwa Polskiego, wycieczki śladami emancypantek krakowskich i kobiet z Kazimierza, spotkanie literacko-artystyczne.

3.mkk recepcja

IV Małopolski Kongres Kobiet otrzymał honorowy patronat Marszałka Województwa Małopolskiego – Jacka Krupy i JM Rektora Akademii Górniczo-Hutniczej prof. Tadeusza Słomki. Wsparcie merytoryczne zapewnia Wydział Humanistyczny tej uczelni. Partnerem IV Małopolskiego Kongresu Kobiet jest Double Tree by Hilton Kraków Hotel & Convention Center. Miasto Kobiet jest patronem medialnym Kongresu.  

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj