Innowacyjne i kompleksowe usługi z zakresu kosmetologii, fryzjerstwa oraz SPA

0
2689

Instytut Victoria Day Spa luxury to znane miejsce na mapie Gliwic. Właścicielka i założycielka marki – Sławomira Wiktoria Puchała – ma jednak w planach dalszy rozwój biznesu i poszerzenie działalności. Salony Victoria Day Spa oferują kompleksowe usługi z zakresu kosmetologii ale pani Sławomira jest także właścicielką salonu fryzjerskiego prowadzonego pod franczyzą „Trendy Hair Fashion”. W swojej działalności stosuje innowacyjne rozwiązania.

Dobry pomysł to podstawa

Absolwentka Wydziału Inżynierii Środowiska i Energetyki Politechniki Śląskiej w Gliwicach zawsze wymieniała matematykę czy biologię jako ulubione szkolne przedmioty. Wykształcenie zapewniło jej posadę w biurze projektowym, w którym pracę zaczęła jeszcze w trakcie studiów. Pomimo tego, że praca była wymagająca, sprawiała jej przyjemność. Po zajściu w ciążę oraz urodzeniu dziecka, zmieniła się jednak jej sytuacja życiowa i priorytety. Jak sama mówi: – Bardzo szybko po urodzeniu dziecka musiałam wrócić do pracy, mimo że syn dużo chorował. Moje ówczesne stanowisko wymagało pełnego zaangażowania – tłumaczy pani Sławomira. – Zdecydowałam, że nie chcę, by ktoś mi mówił, ile czasu mam spędzać w firmie, a ile poświęcać rodzinie. Postanowiłam założyć własną działalność. Wróciłam myślami do wizyty w łaźni tureckiej podczas wakacyjnego pobytu w Turcji i postanowiłam otworzyć Hamam Turecki w Gliwicach. Tak narodził się pomysł na salon SPA, który po rozpoznaniu rynku przerodził się luksusowy Instytut piękna i relaksu.

Firmę pani Sławomira stworzyła już w 2011 roku, choć wówczas poświęcała czas głównie na dokształcanie się: od studiów podyplomowych z Innowacyjnych Technik SPA zaczynając, poprzez szkołę Kosmetyki Profesjonalnej aż po doszkalanie na intensywnych kursach dla przedsiębiorców. – To był impuls ale wiedziałam, że chcę robić wszystko na wysokim poziomie. Nie można jednak tego osiągnąć bez odpowiednich podstaw. Stąd moje zaangażowanie w zdobywanie wiedzy i umiejętności. Skoro już zaczęłam, to chciałam to doprowadzić do końca – opowiada właścicielka. Była nawet zmuszona sprzedać mieszkanie, aby móc otworzyć pierwszy salon. Po wielu perypetiach, w maju 2015 roku powstał luksusowy Instytut Kosmetologii i Odnowy Biologicznej o nazwie Victoria Day Spa luxury mieszczący się w samym sercu Gliwic – na głównej płycie rynku. Miejsce zdobyło sporą popularność, co pozwoliło na rozwinięcie działalności i podjęcie następnych zawodowych kroków.

Pracownicy są najważniejsi

Pani Sławomira zarządza kadrą złożoną z blisko 20 osób, która została utworzona w ciągu niecałych 3 lat działalności. Na co zwraca uwagę przy wyborze pracownika? – Najważniejsze są takie cechy charakteru, jak: uczciwość, lojalność, pracowitość – wymienia, po czym dodaje: – Sama przeprowadzam rekrutację. Istotne są dla mnie: zaangażowanie w wykonywanie swojego zawodu, wysokie ambicje oraz wykazywanie własnej inicjatywy. Zawsze poszukuję entuzjastów, niezależnie od tego, czy rekrutuję kosmetologa, fryzjera lub kogoś innego. Liczy się pasja.

Salony posiadają stałą bazę klientów. Zasługa w tym całej załogi. – Zawsze opiekujemy się Klientem, pytamy w czym jest problem oraz jakich efektów Klient od nas oczekuje.

Pani Sławomira kontynuuje z dumą: – Mamy doskonałą kadrę specjalistów oraz sprawdzonych partnerów, z którymi współpracujemy. Największym sukcesem firmy jest zespół, który stale się powiększa. Victoria Day Spa działa w myśl zasady – ludzie są najważniejsi.

Plany rozwoju

Victoria Day Spa to obecnie dwa oddziały Kosmetologii i Spa oraz salon fryzjerski prowadzony pod marką franczyzową „Trendy Hair Fashion”. – Stwierdziłam, że to dobry pomysł aby połączyć wszystkie dziedziny z branży Beauty, dlatego też postanowiłam poszerzyć ofertę o fryzjerstwo. W ten sposób Victoria Day Spa oferuje kompleksowe usługi w zakresie piękna, zdrowia oraz dobrego samopoczucia. Bardzo ważne jest to, aby czuć się dobrze w swojej skórze, w swoim ciele – i właśnie to oferujemy naszym Klientom – mówi właścicielka.

Pomysłodawczyni stawia na dynamiczny rozwój firmy. Stworzyła trzy działy franczyzy: Victoria Day Spa, Victoria Slim oraz Victoria Epil Desire. Najbardziej rozbudowana jest oferta Victoria Day Spa, która proponuje szeroki wachlarz usług z zakresu kosmetologii oraz Spa&Wellness, m.in zabiegi aparatowe czy złuszczające, makijaż permanentny, masaże, pielęgnacja dłoni i stóp oraz oferty specjalne, np. dla kobiet w ciąży i młodych mam. Kolejny dział to Victoria Slim. Dotyczy on głównie zabiegów modelujących i wyszczuplających. Tu wykorzystywane są najnowocześniejsze i innowacyjne urządzenia. Sporą popularnością cieszy się technologia ICOONE LASER. Aparatura ta pomaga zwalczać niedoskonałości ciała, a Instytut Victoria Day Spa luxury jest jedynym posiadaczem tego urządzenia w Gliwicach. Klientki mogą też skorzystać z zabiegu karboksyterapii, czyli terapii dwutlenkiem węgla.

Ostatni sektor franczyzy to depilacja laserowa pod nazwą Victoria Epil Desire. W dziale tym Victoria oferuje trwałą depilację za pomocą znanego na całym świecie medycznego lasera Lighstseer Desire

Kolejnym etapem działalności jest autorski pomysł otwarcia Akademii Szkoleniowej Victorii. Projekt ten, polegający na przekazywaniu dotychczas zdobytej wiedzy, będzie dwutorowy. Z jednej strony będziemy szkolić osoby pragnące podwyższać swoje kwalifikacje zawodowe, z drugiej strony Akademia ma w planach szkolić Franczyzobiorców, czyli osoby zainteresowane prowadzeniem działalności pod marką Victoria Day Spa. Zapisy do Akademii już trwają.

Społecznie, biznesowo, rodzinnie

Pani Sławomira to mężatka oraz szczęśliwa mama. Jej mąż – naukowiec pracujący w Polskiej Akademii Nauk – początkowo wspierał ją i pomagał przy realizacji pomysłu, który dziś funkcjonuje pod nazwą Victoria Day Spa. Są rodzicami dwójki dzieci w wieku 7 i 9 lat.

Właścicielka z chęcią udziela się społecznie. Wielokrotnie była sponsorem różnych iwentów, m.in. na Gali Absolwentów Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej czy na Gali Dziennikarskiej Barbórka. Angażuje się także w różne akcje, takie jak nadchodzące wydarzenie DAMA 2018 organizowane przez WHY Media Group.

– Firma to dla mnie prawdziwa pasja, która daje mi poczucie samorealizacji. Uwielbiam tworzyć miejsca pracy, budować markę oraz otwierać salony, w których Klient może oderwać się od codzienności, zrobić coś wyłącznie dla siebie. Sama projektowałam wnętrza, remontowałam oraz aktywnie uczestniczyłam przy działaniach marketingowych – wspomina założycielka biznesu. – W salonach Victorii używamy nowoczesnych technologii, łączymy różne dziedziny, aby móc kompleksowo podchodzić do Klienta, jego oczekiwań i wymogów.

Victoria Day Spa to także jedyny salon na Śląsku, który otrzymał wiele prestiżowych nagród – m.in. ogólnopolską nagrodę – tytuł SPA DOSKONAŁE przyznany przez magazyn Twój Styl, wyróżnienie przez markę BABOR, która w ramach nagrody oferuje tygodniowe szkolenie w głównej siedzibie firmy – w Achen dla najlepszych salonów w Polsce, czy nominacja w prestiżowym konkursie SPA PRESTIGE AWARDS 2018. – Mamy bardzo dużo takich pozytywnych wydarzeń w firmie. To mnie niezwykle satysfakcjonuje i motywuje do dalszego działania i rozwoju – podsumowuje Sławomira Wiktoria Puchała.

Katarzyna Daniel
Beata Sekuła

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj