800 osób w 10 minut!

0
1484

To, że SMS-y pomagają w szybkiej organizacji eventów, wdrażania nagłych zmian wiadomo nie od dziś. W zasadzie powtarzamy to na każdym kroku. Ostatnio jednak bardzo namacalnie mogli się o tym przekonać uczestnicy Przystanku Woodstock 2017, a przede wszystkim wolontariusze Pokojowego Patrolu.

wosp

2 sierpnia 2017 podczas Przystanku Woodstock w Kostrzynie nad Odrą odbyły się wcześniej niezapowiedziane ćwiczenia wszystkich służb zaangażowanych w działania Przystanku: zarówno Wolontariuszy jak i służb zawodowych. Była to największa tego typu profesjonalnie przeprowadzona a jednocześnie zupełnie spontaniczna symulacja. Pomysł ten pozwolił pokazać sprawną organizację wydarzenia ale także siłę SMS-a bez którego cała akcja nie odbiła się tak spektakularnym echem. W ciągu kilku minut Organizatorzy skoncentrowali w jednym miejscu blisko 800 wolontariuszy niezaangażowanych w działania planowe.

SerwerSMS był jak zawsze bardzo pomocy, zarówno przed Przystankiem Woodstock jak i w jego trakcie. Przed – komunikowaliśmy wolontariuszom Pokojowego Patrolu najważniejsze informacje oraz notyfikowaliśmy za pomocą SMS-ów fakt wysłania wiadomości e-mail. Odbiorcami było blisko 1400 osób. Dzięki takiemu wzmocnieniu przekazu wspomniane wiadomości były szybciej odczytywane co istotnie usprawniło komunikację.

W trakcie Przystanku Woodstock SMS-ami informowaliśmy o bieżącej sytuacji np. pogodowej czy o zmianach w harmonogramie pracy. Jednak zdecydowanie najbardziej pomogły nam w trakcie ćwiczeń polegających na sprawdzeniu gotowości wolontariuszy do działania w razie nagłych, wcześniej nieplanowanych zdarzeń. Informacja o mobilizacji wszystkich wolontariuszy Pokojowego Patrolu działających podczas 23. PW została jednocześnie przekazana kilkoma kanałami m.in. drogą radiową, telefonicznie i oczywiście SMS-owo. Te ostatnie dotarły do wszystkich zainteresowanych i sprawiły, że w miejscach zbiórki zgromadziliśmy 70% naszej ekipy w ciągu zaledwie 10-15 min. Wynik ten uznajemy za bardzo dobry – biorąc pod uwagę liczbę wolontariuszy oraz powierzchnię Festiwalu. Pozostałe osoby nadal wykonywały swoje zadania w wyznaczonych punktach – mówi Marcin Garczyński, Koordynator Wolontariatu Fundacji WOŚP.

Cała akcja miała za cel pokazanie, jak doskonale przeszkoleni są wolontariusze, którzy bardzo mocno dbali o bezpieczeństwo podczas 23. Przystanku Woodstock. Cała akcja wywołała pozytywny odbiór całej imprezy pokazując tym samym, że uczestnicy Przystanku mogą czuć się bezpiecznie w czasie jego trwania.

Przystanek Woodstock to największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali muzycznych. Jego tegoroczna edycja odbyła się w terminie 3-5 sierpnia 2017 roku w Kostrzynie nad Odrą (woj. lubuskie). Na 4 scenach zaprezentowało się kilkudziesięciu wykonawców z Polski i ze świata. Wystąpili m.in. Archive, Amon Amarth, Trivium, Orange Goblin, Kyle Gass Band, The Qemists, Nothing But Thieves, Michał Urbaniak & Urbanator, Slaves, Prong, Wilki, The Bloody Beetroots, Łąki Łan, Tabu, Dub Inc., Mando Diao, Clock Machine, Frank Turner & The Sleeping Souls, Annisokay, House Of Pain, Speaker First, RSC, Mesajah, LemON, Zdrowa Woda, Roan, Counterfeit, Pawbeats Orchestra, Skicki-Skuik, EABS, Wojciech Mazolewski Quintet, Piotr Bukartyk oraz New Model Army.

W ramach Akademii Sztuk Przepięknych odbyły się spotkania z wybitnymi osobistościami świata kultury, polityki i sportu. Z Woodstockowiczami spotkali się m.in. Robert Biedroń, Maciej Orłoś, Gen. Mirosław Różański, Przemysław Kossakowski, dr Adam Bodnar – Rzecznik Praw Obywatelskich, sędzia Jarosław Gwizdak, o. Paweł Gużyński, Bartłomiej Topa oraz Łukasz Kościuczuk. Uczestnicy Festiwalu brali udział w warsztatach artystycznych oraz angażowali się w szereg inicjatyw społecznych i obywatelskich. W czasie Przystanku Woodstock zaprezentowały się także liczne organizacje pożytku publicznego oraz realizowana była cała gama projektów edukacyjnych oraz sportowych.

Organizatorem imprezy jest Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która w ten sposób pragnie podziękować polskiej młodzieży za jej zaangażowanie w zimowy Finał WOŚP. Koncert jest niekomercyjny, niebiletowany, a środki na jego organizację zapewniają liczni sponsorzy. Festiwal nie może być i nie jest finansowany ze środków zebranych w czasie Finału WOŚP.

 Krzysztof Dobies

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj