Rajd renifera

0
1417

Z ogromną przyjemnością informujemy, że Zabrzańskie Stowarzyszenie Miłośników Motoryzacji nie zapadło w sen zimowy, lecz planuje kolejną imprezę. Po raz drugi w historii na zabrzańskich ulicach pojawią się uczestnicy Rajdu Renifera! Startujemy 10 grudnia o godz. 16 na pl. Warszawskim.

Impreza otwarta jest dla wszystkich miłośników motoryzacji, bez względu na posiadane pojazdy. W szranki na równi stanąć mogą kierowcy pojazdów, które ledwie zeszły z taśmy produkcyjnej, jak i te, które po drogach jeżdżą od kilkudziesięciu lat!

Na czym impreza będzie polegać? Będzie to jedna z odmian rajdu na orientację. Uczestnicy otrzymają mapę z zaznaczonymi punktami, w których czeka ich wiele niespodzianek i trudnych zadań. Dojechać będą tam musieli własnymi pojazdami, w normalnym ruchu miejskim i zgodnie z przepisami. Mimo tego, będzie ich gonić czas, bo część z najlepiej punktowanych zadań wykonać będzie trzeba w określonym czasie. A testowana będzie nie tylko wiedza z historii Zabrza, mechaniki pojazdowej czy pierwszej pomocy, ale również… sprawności prowadzenia pojazdów! W trakcie tych zadań będą musieli ustalić miejsce mety.

Na tajemniczym miejscu finału na uczestników czeka zimowe ognisko, fantastyczna zabawa, dania z grilla i z… foodtrucków!

Co więcej, zgodnie z tradycją imprez organizowanych przez Zabrzańskiej Stowarzyszenie Miłośników Motoryzacji i tym razem przeprowadzona zostanie zbiórka charytatywna. Tym razem dołączamy się do świątecznej akcji na rzecz zabrzańskiego Domu Dziecka. Liczymy na wsparcie nie tylko uczestników, ale i widzów. A podopiecznym tej placówki chcemy sprezentować przede wszystkim:  słodycze (batoniki, czekolady, cukierki, etc.), napoje (soki typu „Kubuś”, etc.),  środki czystości (żele do kąpieli, szampony, kosmetyki, etc.), artykuły szkolne i naukowe (książki, zeszyty, kredki, etc.), oraz zabawki (głównie gry planszowe, sprzęt sportowy – absolutnie nie pluszaki!).Partnerem technicznym naszej imprezy jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zabrzu. Fundatorem nagród tym razem jest Miasto Zabrze oraz Carbon Detailing Studio. A naszymi fantastycznymi współorganizatorami pozostaje MotoRat – Motocyklowa Szkoła Nauki Jazdy i Ratownictwa Medycznego, Stowarzyszenie Śmiercioodporni, Miejski Zarząd Dróg i Infrastruktury Informatycznej, Komenda Miejska Policji w Zabrzu, Straż Miejska w Zabrzu  

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj