Zabrzańskie Klasyki Nocą na Arenie Zabrze

0
1331

Już po raz szósty Zabrzańskie Stowarzyszenie Miłośników Motoryzacji organizuje Zabrzańskie Klasyki Nocą! Tym razem uczestnicy tej cenionej imprezy dotrą na Arenę Zabrze przy ul. Roosevelta. Impreza od pierwszej edycji objęta jest Honorowym Patronatem Prezydent Miasta Zabrze, Małgorzaty Mańki-Szulik

 

Impreza rozpocznie się 27 sierpnia 2016 roku o godz. 16.30 na parkingu sąsiadującym ze stadionem. Po godzinie uczestnicy ruszą paradą pojazdów zabytkowych ulicami Zabrza (trasa poniżej). Przejazd zakończy się na terenie stadionu, gdzie na uczestników i widzów czeka szereg atrakcji: kurs pierwszej pomocy, prezentacja wyposażenia specjalistycznego radiowozu  Wydziału Ruchu Drogowego zabrzańskiej komendy policji czy specjalny pokaz przygotowany przez Szkołę Nauki Jazdy i Ratownictwa Medycznego MOTORAT oraz Pogotowie Ratunkowe Eskulap.

Organizatorzy obiecują, że na imprezie pojawi się także pełen zakres pojazdów zabytkowych produkcji europejskiej, amerykańskiej czy japońskiej!  Będzie więc to świetna okazja, aby zobaczyć bardzo nietypowe i coraz rzadsze samochody. Wśród lincolonów, buicków czy amerykańskich wersji mercedesów zjawią się też fiaty 125p i 126p, trabanty, zastawy, polonezy, wartburgi czy datsuny i zabytkowe toyoty.

Ale to nie tylko impreza dla fanów motoryzacji. Ma również cel charytatywny. Po raz kolejny  ZSMM będzie się starało wesprzeć się Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt Psitulmnie. Zwierzakom można przekazać: mokrą karmę w puszkach, makaron i ryż, wszelkie środki czystości (z płynami i proszkami do prania na czele), koce, ręczniki, a także kołdry i poduszki (ale nie z pierzem!). Potrzebne są również obroże, szelki i smycze! 

TRASA PARADY: Roosevelta -> Monte Cassino -> Wolności (w kierunku zachodnim) -> Stalmacha -> Bytomska -> Kasprowicza ->Hagera-> Tarnopolska -> Chopina -> Moniuszki ->Mikulczycka-> Gdańska -> Korfantego -> de Gaulle’a -> Roosevelta ->  Piłsudskiego (wjazd na ul. Olimpijską) (teren Areny Zabrze).

 Paweł Franzke

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj