Zabrzańskie Klasyki Nocą 10 już 7 września!

0
1503

Z ogromną przyjemnością informujemy, że Zabrzańskie Stowarzyszenie Miłośników Motoryzacji po raz dziesiąty w naszym mieście organizuje imprezę Zabrzańskie Klasyki Nocą. Tym razem przy wsparciu Muzeum Górnictwa Węglowego, które ugości uczestników w Parku 12C. Będzie to spotkanie miłośników klasycznej motoryzacji z całego regionu, a nawet spoza niego – wstępnie swoją obecność zapowiedziały ekipy z Krakowa i Wrocławia!

Zabrzańskie  Klasyki Nocą rozpoczną się o godz. 15.00 7 września 2019 roku (sobota) na parkingu na pl. Warszawskim. O godz. 15.45 z parkingu ruszy parada pojazdów zabytkowych, która przemierzy centrum miasta, Zaborze, Biskupice, Mikulczyce i Maciejów

Na terenie Parku 12C  uczestników czeka szereg atrakcji: koncert zespołu Blue Dragonfly, kurs pierwszej pomocy, prezentacja wyposażenia specjalistycznego radiowozu  Wydziału Ruchu Drogowego zabrzańskiej komendy policji czy specjalny pokaz przygotowany przez Szkołę Nauki Jazdy i Ratownictwa Medycznego  MOTORAT oraz Pogotowia Ratunkowego Eskulap 

Zabrzańskie Klasyki Nocą traktujemy jako rozpoczęcie sezonu letniego! I dlatego tym bardziej  zapraszamy! Rzecz jasna na imprezie pojawi się także pełen zakres pojazdów zabytkowych produkcji europejskiej, amerykańskiej czy japońskiej!

Będzie więc to świetna okazja, aby zobaczyć bardzo nietypowe i coraz rzadsze samochody. Wśród  lincolonów, buicków czy amerykańskich wersji mercedesów zjawią się też fiaty 125p i 126p, trabanty, zastawy, polonezy, wartburgi czy datsuny i zabytkowe toyoty. 

Choć Muzeum Górnictwa Węglowego gościło nas już kilkukrotnie, to po raz pierwszy zawitamy w Parku 12C!  Przypomnijmy, że to nie tylko turystycznie atrakcyjne miejsce pełne górniczej historii. To też świetne miejsce dla dzieci i młodzieży, a także fantastyczne miejsce na krótki odpoczynek.  

Paweł Franzke

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj