XV Konkurs im.Henryka Wieniawskiego

0
1497

Podczas  drugiego etapu 15. Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego zakwalifikowało się sześciu Polaków.W trwającym od soboty w Poznaniu wydarzeniu wystartowało 40 muzyków z całego świata.

Werdykt jury podano w środę wieczorem po trwających od niedzieli przesłuchaniach uczestników konkursu.W pierwszym etapie brało udział dziesięcioro Polaków.Do drugiego etapu zakwalifikowani zostali: Anna Malesza, Maja Syrnicka, Amelia Maszońska, Celina Kotz, Robert Łaguniak i Maria Włoszczowska.

W drugim etapie przesłuchań, który rozpocznie się w czwartek i potrwa do soboty, wystąpią też młodzi artyści m.in. Ukrainy, Japonii, USA, Nowej Zelandii, Francji i Korei Południowej.Do przesłuchań preselekcyjnych zgłosiło się ponad 250 młodych skrzypaczek i skrzypków, reprezentujących 40 krajów. Prowadzący osobiście przesłuchania Maxim Vengerov wybrał blisko 50 muzyków. Łączna pula nagród wynosi 100 tys. euro.Galę i Koncert Laureatów zaplanowano na 23 października; dwa dni później Koncert Laureatów zostanie powtórzony w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu.

Tegoroczny konkurs transmitowany jest na antenach Polskiego Radia i TVP.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj