Wznowienie prac na wiadukcie w ciągu ul. Kołodzieja w Katowicach

0
715
źródło: https://www.katowice.eu/urzad-miasta

Wybrano nowego wykonawcę przebudowy wiaduktu w ciągu ul. Kołodzieja nad ul. Bielską (DK 86) w Katowicach. Do prac przystąpi w poniedziałek 17 lutego, w związku z tym wprowadzone zostaną w tym rejonie zmiany w organizacji ruchu.

W poniedziałek 17 lutego wznowione zostają prace na wiadukcie w Murckach nad drogą krajową nr 86. Zakres prac wymaga wprowadzenia tymczasowej organizacji ruchu, która będzie polegać na zamknięciu dla ruchu pojazdów południowej jezdni ul. Bielskiej, czyli w kierunku jazdy do Katowic. W okresie wykonywania prac ruch dwukierunkowy – po jednym pasie w każdym kierunku jazdy – będzie odbywał się na jezdni w kierunku jazdy do Tychów – mówi Ewa Lipka, rzecznik prasowy urzędu miasta.

Czasowa organizacja ruchu będzie obowiązywać przez okres około 3 miesięcy. W tym czasie wykonawca naprawi wadliwie wykonaną zaprawę, wypiaskuje powierzchnię oraz nałoży nową zaprawę na wiadukcie. Przypomnijmy, że roboty budowlane na wiadukcie wzdłuż ul. Kołodzieja w Murckach zostały przerwane ze względu na odstąpienie od umowy z winy wykonawcy, za co został obciążony karami umownymi. Koszt wznowienia prac, zgodnie z zakończoną procedurą przetargową i umową z nowym wykonawca wynosi 1,69 mln zł.

Opracowanie: Wydział Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Katowice

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj