Wiosenne porządki, wietrzenie szafy, a ja się pytam co z kosmetyczką ?

0
3320

Robimy porządki w szafie -w końcu wiosna. Powoli można chować grube swetry i wyjmować wiosenno-letnią garderobę. Ciężkie buty zastąpią lekkie, kolorowe baleriny. Obszerne, ciepłe kominy ustąpią miejsca zwiewnym szalom i apaszkom.

Szeroko otworzymy okna i balkony wpuszczając słońce i świeże powietrze. Jesteśmy po świętach więc generalne porządki zrobione. Chyba, że jeszcze te w ogródku. Trzeba pożegnać stare rośliny, przygotować ziemię pod nowe.

A ja się pytam jak tam porządek w Twojej kosmetyczce? Tej, w której trzymasz kosmetyki do makijażu. Czy aby na pewno wszystko jest Ci potrzebne? Może plącze się tam pomadka bez zakrętki, po którą rzadko sięgasz? Tusz, który ledwo maluje rzęsy, ale ma dobrą szczoteczkę, więc szkoda wyrzucić. Nienaostrzona kredka do powiek? A może masz w niej kosmetyki, które jakiś czas temu straciły już swoją ważność?

Polecam prostą i sprawdzoną metodę:

  1. Wysyp zawartość kosmetyczki na papierowy ręcznik – może akurat rozsypał Ci się cień, który paskudzi wszystkie inne produkty łącznie z kosmetyczką.
  2. Przyjrzyj się staranie temu, co ujrzałaś – wybierz te kosmetyki, po które sięgasz codziennie, często. A następnie te, po które rzadko albo wcale. Odłóż je bądź wyrzuć, jeśli są przeterminowane.
  3. Zadbaj o kosmetyczkę – niech będzie praktyczna. Jeśli nosisz ją codziennie w torebce, wybierz trwały i niebrudzący się materiał oraz kolor. Możesz ją wyprać albo zaadaptować nową 
  4. Jeśli podkład, który służył Ci przez ostatni sezon,miał cięższą konsystencją, zastąp go lekkim równie dobrze kryjącym. Jeżeli Twoja cera nie wymaga zbyt dużej korekty, wybierz rozświetlający, doda nieco blasku i znacznie ją ożywi.
  5. Wymień cienie, schowaj bezpieczne brązy i wybierz coś „nowego”. Przetestuj, wypróbuj nowe kolory, poproś o pomoc wizażystkę w perfumerii i zaczaruj nowym spojrzeniem. A może tradycyjny czarny tusz zastąpisz kolorem? Śliwkowy albo czekoladowy, granat lub grafit, a na szalony weekend niebieskie rzęsy!
  6.  Jeśli nie lubisz pomadek, wybierz soczysty błyszczyk, masz ich mnóstwo do wyboru – począwszy od tych z drobinami po intensywne bądź z lekkim pigmentem. Jeśli kochasz szminki, wypróbuj nowy kolor, nieco bardziej żywy. Fuksja, koral, a może orange?
  7. Róż koniecznie, ponieważ doda cerze wigoru, znajdź tylko odpowiedni odcień. A jesli dołożysz rozświetlacz, to efekt glam murowany.
  8. Zakup tylko te kosmetyki, które się właśnie skończyły. Jeżeli masz tzw. zapasy, to czas najwyższy z nich skorzystać!

Powodzenia w porządkach. 

Magdalena Saganowska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj