WILLA SYRENA

0
4066

Willa Syrena jest przepięknym zabytkowym budynkiem nawiązującym w swojej architekturze do stylu pałacowego. Usytuowana w Konstancinie–Jeziornie przy ul. Chylickiej sąsiaduje bezpośrednio z jedynym Uzdrowiskiem na Mazowszu. Blisko stuletnia historia tego miejsca rozpoczęła się w latach 20. XX wieku, kiedy to budynek powstał na zlecenie spółki Borelowsky S. A., przedstawiciela fabryki jedwabiu z Lyonu. Przez długie lata Willa pełniła funkcję eleganckiego pensjonatu. Po 1945 roku budynek został przejęty przez Skarb Państwa, a lata
jego świetności wydawały się minąć bezpowrotnie. Na szczęście Willa Syrena trafiła w troskliwe ręce Pana Jerzego Karwowskiego, laureata programu Lider z powołania, i w ciągu ostatnich miesięcy odzyskała swój dawny blask.

W tej chwili podziwiać można zrewitalizowaną fasadę oraz pięknie zagospodarowany teren zielony okalający Willę. Już wkrótce nastąpi otwarcie obiektu, w którym będzie się mieścił ekskluzywny ośrodek świadczący najwyższej jakości usługi opiekuńcze i rehabilitacyjne.

Kilkumiesięczny remont Willi odbywał się pod okiem konserwatora zabytków, dzięki czemu budynek zachował swój unikatowy charakter. Jednocześnie został rozbudowany o dwa dodatkowe skrzydła, aby zapewnić najwyższą jakość świadczonych usług oraz dostęp do strefy wypoczynkowej.

Willa Syrena jest miejscem, które powstało z myślą o zapewnieniu komfortu zamieszkującym go pensjonariuszom. Piękne, elegancko wykończone wnętrza współgrają z nowoczesną funkcjonalnością pomieszczeń. Sala restauracyjna oraz przestronne lobby zachęcą pensjonariuszy do wspólnego spędzania czasu i podtrzymywania kontaktów społecznych. Relaks i wyciszenie zapewni strefa SPA, w której można wypocząć korzystając z jacuzzi, łaźni parowej, groty solnej czy gabinetu masażu. W trosce o możliwość rozwijania pasji i zainteresowań mieszkańców w Willi Syrena znajduje się sala arteterapii oraz sala widowiskowa, pełniąca rolę kulturalnego serca tego miejsca. Oferta pobytu wzbogacona jest również o możliwość korzystania z uroków najbliższej okolicy – Parku Zdrojowego oraz tężni solankowej. Usytuowanie Wilii w podwarszawskiej miejscowości umożliwia korzystanie z bogactwa kulturalnego Stolicy – personel ośrodka zapewni możliwość udziału w wybranych przez pensjonariusza wydarzeniach.

Willa Syrena to nie tylko miejsce do aktywnego i komfortowego spędzania czasu, to również miejsce, w którym priorytetem jest dbanie o zdrowie pensjonariuszy. Posiłki przygotowywane są na miejscu według indywidualnie dobranej do potrzeb każdego podopiecznego diety. Wykwalifikowany, doświadczony personel opiekuńczo – pielęgniarski zapewnia dyskretne wsparcie w codziennych czynnościach. Stały nadzór lekarza pozwala na monitorowanie stanu zdrowia oraz zlecanie konsultacji specjalistycznych w szerokim zakresie. Profesjonalny zespół fizjoterapeutów, pracujący pod patronatem Centrum Kompleksowej Rehabilitacji w Konstancinie–Jeziornie, gwarantuje dobranie odpowiedniej metody terapeutycznej dostosowanej do indywidualnych potrzeb każdego pensjonariusza. W Willi znajdują się sale do kinezyterapii wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt rehabilitacyjny, między innymi nagradzany system do ćwiczeń siłowych, który powstał z myślą o szczególnych potrzebach seniorów. Wysokiej klasy, nowoczesne urządzenia medyczne zapewniają możliwość bezpiecznego korzystania z zabiegów fizykoterapeutycznych.

Willa Syrena jest miejscem, do którego zaczerpnięto to, co najlepsze zarówno z tradycji jak i nowoczesności, łącząc elegancję i klasę dwudziestolecia międzywojennego ze współczesną funkcjonalnością oraz wysoką jakością świadczonych usług medycznych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj