Ważne starty w roku Olimpijskim. Szpadowy Puchar Polski „Warsaw-Cup 2019”.

0
910
SONY DSC

W dniach 30 listopada – 01 grudnia 2019 roku na hali Warszawianki zostanie rozegrany II Puchar Polski Seniorów w szpadzie kobiet i mężczyzn, na którym spotkają się najlepsi szpadziści i szpadzistki z Polski i zagranicy. Obecnie nasza reprezentacja kobiet prowadzi w rankingu światowym FIE i ma duże szanse na zakwalifikowanie się do Igrzysk Olimpijskich w Tokio 2020.

Szermierka w klasyfikacji medali zdobytych przez Polskę na Igrzyskach Olimpijskich jest na 5 miejscu – po lekkiej atletyce, boksie, podnoszeniu ciężarów i zapasach. Jako ciekawostka – jest także jedną z 5 dyscyplin sportowych rozgrywanych od początku nowożytnych Igrzysk Olimpijskich. Zapraszamy wszystkich widzów, kibiców i pasjonatów szermierki wraz z rodzinami do zobaczenia tego sportu na żywo w pięknej oprawie Pucharu Polski.

Formuła zawodów

Puchar Polski dopuszcza – w odróżnieniu od Mistrzostw Polski – udział zawodników z zagranicy. Dzięki współpracy z Polskim Związkiem Szermierczym na planszach zobaczycie medalistów Olimpijskich oraz finalistów Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy.

Warsaw-Cup został objęty honorowym patronatem Polskiego Komitetu Olimpijskiego, a dzięki pracy wielu wolontariuszy, firm i organizacji działających na zasadach „non-profit” hala sportowa Warszawianki przyjmie ponad 250 zawodników z kilku krajów Europy.

Będzie się działo!

Turniej rozpocznie się w sobotę, 30 listopada 2019 r. , o godzinie 11:00 i zostanie zainaugurowany pojedynkami kobiet.  Następnego dnia na planszy staną mężczyźni, walki których zaczną się o godzinie 11:00. Rywalizacja na Pucharach jest bardzo zacięta i wiąże się z olbrzymimi emocjami, które często udzielają się zarówno kibicom, rodzinom jak i trenerom. Około godziny 18:00 przewidziane są walki finałowe. Na turnieju zobaczycie wszystko to, co niesie prawdziwy sport – wzloty i upadki, radość z wygranej, gorycz porażki.

SONY DSC

Strefa kibica – wejdź w świat szermierki

Szermierka to bezpieczny sport. Zapraszamy wszystkich widzów, kibiców i pasjonatów szermierki wraz z rodzinami do kibicowania. Wstęp bezpłatny.

Strefa VIP

Dla wygody naszych specjalnych gości i mediów nagłaśniających turniej przygotowaliśmy wygodną przestrzeń do rozmowy i lepszego zapoznania się. Spodziewamy się przyjścia przedstawicieli Miasta Stołecznego Warszawa i Samorządu Województwa Mazowieckiego, przedstawicieli firm Sponsorów, przedstawicieli placówek dyplomatycznych, Olimpijczyków oraz osób znanych z ekranów telewizyjnych lub audycji radiowych.

Red

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj