Fundacja HowAid podpowiada jak pomagać

0
2019

 

Jak pomagać? Każdy z was w pewnym momencie się nad tym zastanawiał – co zrobić, aby chociaż trochę ułatwić życie drugiej osobie. Czasami mógł to być ktoś bliski – członek rodziny, znajomy – a czasami osoba, której nawet się nie znało. Nasza fundacja – założona przez Wojciecha Kłodzińskiego, prezesa Enterso sp. z o.o. – również zadała sobie to pytanie. Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, jak wygląda sytuacja w krajach Trzeciego Świata i jak prezentuje się różnica pomiędzy tamtejszym i europejskim standardem życia. Większość z nas jest świadoma również tego, w jak dużym stopniu dotyka to dzieci – głód, choroby czy braki nawet najbardziej podstawowych materiałów praktycznie odbierają im szansę na normalny rozwój.

 

Celem, jaki na wstępie przyjęła nasza organizacja, jest pomoc tym najbardziej potrzebującym – dzieciom, które zmuszone są żyć i dorastać w ekstremalnie trudnych warunkach. Zależy nam na pomocy dostarczanej zarówno w najbiedniejsze regiony, jak i te poszkodowane katastrofami naturalnymi czy innymi tragediami. Wierzymy, że wspólnym wysiłkiem – naszym, a także współpracujących z nami grup i osób – uda nam się zorganizować skuteczną pomoc dla najbardziej dotkniętych problemami współczesnego świata.

 Jak pomagać, ale również jak sprawić by inni chcieli do nas dołączyć? Bardzo często można przecież usłyszeć, że pomoc dla Afryki – a w tym specjalizuje się nasza fundacja – nie ma sensu. Stąd też założenia, które przyjęliśmy, opierały się w dużej mierze na zarzutach stawianych fundacjom takim jak nasza. Oto niektóre z nich:

„Te pieniądze i tak nie trafią do potrzebujących” – HowAid w swojej działalności stawia na pełną transparentność. Nie tylko sam jesteś w stanie wybrać na co przeznaczona zostanie twoja kwota, ale otrzymasz (personalne) potwierdzenie od obdarowanej osoby

 

 

„Fundacje i tak przywłaszczają sobie większość funduszy, jedynie niewielki procent przeznaczony jest na rzeczywistą pomoc” – nasza fundacja nie przyjmuje pieniędzy w sposób bezpośredni, a jedynie pośredniczy w transakcji. Zysk, jaki osiągamy na zniżkach przy zakupie hurtem przeznaczamy jedynie na dalszą rozbudowę naszego serwisu

„Nie znacie tamtejszych warunków, nie wiecie czego tym ludziom potrzeba” – strona naszej fundacji jest stale aktualizowana w oparciu o dane zgromadzone przez działających na miejscu wolontariuszy. Każda osoba chętna do udzielenia pomocy może otrzymać pełną wiedzę na temat obecnej sytuacji, jak również listę najbardziej potrzebnych zakupów.

„Parę kliknięć to nie jest pomoc” – celem naszej fundacji od samego początku było nadanie pomocy bardziej osobistego wymiaru. Podziękowania ze strony obdarowanej osoby – które otrzymuje od nas każdy darczyńca – mają pokazać, jak wiele dla drugiego człowieka znaczyć możne nawet niewielka kwota.

Jak pomagać, ale przede wszystkim: po co? Zdajemy sobie sprawę, że skuteczność naszych działań zależeć będzie od dobrej woli potencjalnych ofiarodawców.

Wierzymy jednak, że inicjatywy takie jak nasza pomogą zbudować wzajemne zaufanie i pozwolą rozwinąć się kolejnym przedsięwzięciom w przyszłości. Staramy się skupić przede wszystkim na realnej pomocy, a nie powiązanej z nią działalności medialnej czy pokazywaniu swojej dobroczynności.

 

Nawet niewielka pomoc – kupno pary butów czy szkolnych przyborów – może zmienić czyjeś życie na lepsze. Naszą działalnością chcemy pokazać, jak łatwo można pomóc drugiej osobie i jak niewiele trzeba przy tym poświęcić. Dlatego właśnie nasza inicjatywa nazywa się HowAid – wierzymy, że w każdym człowieku tkwi gotowość do pomocy. Czasami potrzeba tylko wskazać mu drogę i pokazać, jak pomóc.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj