Warsztaty z Krajną w tle

0
2403

12 kwietnia w Miasteczku Krajeńskim odbyło się kolejne spotkanie poświęcone kultywowaniu lokalnych tradycji związanych z regionem Krajny. I choć tym razem w gościnnych podwojach Gminnego Domu Kultury tworzono biżuterię i zdobiono ciasteczka, to po raz kolejny w twórczym spotkaniu pojawiły się motywy krajeńskie.

 

O wyrabianiu krajeńskiej biżuterii metodą quillingu opowiedziała mieszkankom gminy Miasteczko Krajeńskie i gościom z Towarzystwa Miłośników Łobżenicy – Renata Białowąs-Walkowiak. Na opowieściach się nie skończyło, gdyż panie zabrały się do pracy i pod okiem instruktorki z Wielkiego Buczka z kolorowych pasków papieru wyczarowały ozdobne elementy wisiorków i kolczyków.

 

Równie atrakcyjnie i kolorowo wyglądały warsztaty prowadzone przez Annę Thomas, która wdrażała uczestniczki spotkania w sztukę zdobienia ciasteczek. To było prawdziwe pole do rozwijania wyobraźni, gdyż panie stworzyły kolorowe sowy, wielorybki, kwiaty i wiele innych słodko zdobionych cudeniek.

 

Instruktorkom za podzielenie się swoją wiedzą i talentem podziękowały dyrektor Gminnego Domu Kultury Ewa Stachowska oraz wójt gminy Miasteczko Krajeńskie Małgorzata Włodarczyk. Warsztaty zorganizowane zostały w ramach projektu dofinansowanego ze środków unijnych „Gmina Miasteczko Krajeńskie stawia na aktywizację mieszkańców”. Wcześniej, również w ramach projektu, odbyły się warsztaty z tkania średniowiecznych krajek przeprowadzone przez Katarzynę Poczewską z Towarzystwa Miłośników Łobżenicy oraz warsztaty z malowania wzorów haftów krajeńskich na ceramice, które poprowadziła Joanna Skiera.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj