Biało-Czerwoni zdeklasowali Rumunów !

0
1595
Polska wygrała w Bukareszcie z Rumunią 3:0 w meczu eliminacji piłkarskich mistrzostw świata. Bramki zdobyli Kamil Grosicki i dwie Robert Lewandowski.Podopieczni trenera Nawałki  z dorobkiem 10 punktów po czterech kolejkach zostali liderami grupy E.

Rumunia – Polska 0:3 (0:1)

Bramki: Kamil Grosicki (11), Robert Lewandowski dwie (82, 90+1-karny).

Polska: Łukasz Fabiański – Łukasz Piszczek, Kamil Glik, Michał Pazdan, Artur Jędrzejczyk – Jakub Błaszczykowski, Karol Linetty (70. Krzysztof Mączyński), Grzegorz Krychowiak, Piotr Zieliński (80. Łukasz Teodorczyk), Kamil Grosicki (89. Sławomir Peszko) – Robert Lewandowski.

Rumunia: Ciprian Tatarusanu – Romario Benzar, Vlad Chiriches, Dragos Grigore, Alin Tosca – Adrian Popa (46. Florin Andone), Razvan Marin, Ovidiu Hoban (46. Andrei Prepelita), Nicolae Stanciu (82. Claudiu Keseru), Alexandru Chipciu – Bogdan Stancu.

Pojedynek w Bukareszcie rozpoczął się od ataków reprezentacji Polski. W 11 minucie  Grosicki  popisał się efektowną indywidualną akcją – poradził sobie z obrońcami rywali, wbiegł na pole karne, po czym strzelił tak, że piłka odbiła się od poprzeczki i wpadła do siatki i było 1:0.

Od początku meczu niespokojnie było na trybunach, gdzie kibice obu drużyn rzucali racami i petardami. W 42. minucie spotkanie zostało nawet na kilkadziesiąt sekund przerwane, gdy z trybuny zajmowanej przez Rumunów, za bramką Łukasza Fabiańskiego, na boisko rzucono kilka rac.

Dłuższa przerwa  w grze nastąpiła w drugiej połowie. W 54. minucie,tuż przed wykonaniem rzutu rożnego przez Rumunów, na polu karnym polaków wybuchła petarda hukowa.Najbliżej tego zdarzenia był Lewandowski,który został  ogłuszony i  padł na murawę.Po  kilku minutach przerwy  nasz napstnik wrócił do gry i odpowiedział dwoma trafieniami w 82 i 91 minucie !