Walentynkowe spotkanie dla Biznesowej Grupy Charyzma i Powołanie na Śląsku – luty 2023

0
1023

9 i 10 lutego odbyło się spotkanie Biznesowej Grupy Charyzma i Powołanie, tym razem na Śląsku. Goście odwiedzili miasta i obiekty zarządzane przez Kobiety Charyzmatyczne oraz Liderów z powołania: Mikołów, w tym Dom Kultury, Herbatekę, Drukarnię Tolek, Gliwice: fabrykę samochodów – Stellantis, Zabrze: Kino Roma, Bytom: Skarpę, Operę Śląską i Urząd Miasta w Bytomiu. Wieczorem odbyła się uroczysta kolacja przy dźwiękach operetkowo-karnawałowych. Dla Gości wystąpili wspaniali artyści: Joanna Wojtaszewska, Kamil Roch Karolczuk, Beata Mańkowska i Eugeniusz Witek. Podczas spotkania wręczono także wyróżnienia: Agnieszce Jaszkaniec – tytuł Kobiety Charyzmatycznej, Krzysztofowi Gajosowi – tytuł Lidera z powołania oraz Edycie i Krzysztofowi Skórce – tytuł Najpiękniejszej Pary w Grupie Charyzma i Powołanie.

Pierwsze spotkanie odbyło się w Domu Kultury w Mikołowie. Gości powitała Iwona Spychała-Długosz – zastępca burmistrza oraz Hanna Kamińska – zastępca dyrektora MDK. Podczas wizyty tytuł Kobiety Charyzmatycznej odebrała Agnieszka Jaszkaniec – kierownik Działu Zarządzania i Komunikacji Katowickich Wodociągów.

Następnie Goście udali się do Herbateki, gdzie Tomasz Ignalski – dyrektor Domu Kultury w Chorzowie, Agata Lisowicz oraz Małgorzata Pieszczek oprowadzili ich po obiekcie. Nastąpiła także degustacja wielosmakowych herbat.

Potem uczestnicy wydarzenia zwiedzili najstarszą na Śląsku Drukarnię Tolek, założoną przez Karola Miarkę, a obecnie zarządzaną przez Macieja Jańczyka. Zwiedzających oprowadzili menadżerowie: Adam Patalong i Sebastian Grzegorczyk, przedstawiając nowoczesny i szybki proces produkcji gazet i książek.

Po południu Członkowie Grupy Charyzma i Powołanie udali się do fabryki samochodowej Stellantis. Grupę powitał i dokonał prezentacji multimedialnej Andrzej Korpak – dyrektor generalny. Uczestników wycieczki oprowadzili po fabryce jedni z pierwszych tu zatrudnionych: Tomasz Gębala i Tadeusz Żebrowski.

Wycieczka przeniosła się do najstarszego studyjnego kina na Śląsku – Kina Roma w Zabrzu, gdzie uczestników ugościł – Sebastian Dziębowski – menadżer Kina, wiceprzewodniczący Rady Miasta Zabrze, filmowiec oraz muzyk.

Ostatnim etapem zwiedzania tego dnia był Klub Sportowy Skarpa, założony przez Dobromira Bujaka. W obiekcie tym odbywają się mistrzostwa na skalę ogólnopolską, a nawet międzynarodową.

Po zwiedzeniu wszystkich miejsc uczestnicy udali się do Hotelu Przy Skarpie w Bytomiu na wyśmienitą kolację (Trześniewscy Catering), degustację wieczorowych napojów marki Vinnori oraz występy artystyczne: Joanny Wojtaszewskiej – śpiewaczki operetkowej, sopran; Kamila Rocha Karolczuka – śpiewaka estradowego, tenor; Beaty Mańkowskiej – uznanej śpiewaczki, w tym operowej i Eugeniusza Witka – aktora, prezentera telewizyjnego, piosenkarza. Wręczono także tytuły Krzysztofowi Gajosowi – tytuł Lidera z powołania oraz Edycie i Krzysztofowi Skórce – tytuł Najpiękniejszej Pary w Grupie Charyzma i Powołanie. Nagrody wręczali bytomscy działacze, w tym Anna Włodarczyk – menadżer ds. marketingu Opery Śląskiej, dziennikarka muzyczna Radia Silesia.

Kolejny dzień rozpoczął się od Business Speed Dating oraz wystąpienia Grzegorza Piątkowskiego – pełnomocnika Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców, dyrektora oddziału Polski Płd. Zebrani Członkowie Biznesowej Grupy Charyzma i Powołanie zaproponowali na swoją przedstawicielkę ds. kontaktów z MSP Ilonę Kanclerz. Podczas spotkania odbył się także wernisaż oryginalnych fotografii i ciekawych grafik młodej, utalentowanej artystki – Nikoli Czerwińskiej, uczennicy liceum plastycznego w Gliwicach.

Następnie odbyło się spotkanie z Krzysztofem Gajosem – prezesem Bytomskiej Izby Przemysłowo-Handlowej i Sponsor Plus sp. z o.o.. O godzinie 12 Grupa udała się na zwiedzanie Bytomia. Goście zachwycili się szczególnie Operą Śląską. Następnie udali się do Urzędu Miasta, gdzie odbyli spotkanie z Mariuszem Wołoszem – prezydentem Bytomia oraz Stanisławem Kormanem – naczelnikiem wydziału strategii, Funduszy Europejskich i obsługi inwestora.

red. B. Sekuła

foto. Adam Krajewski, Izabela Cekiera

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj