VirtualStudy.pro – od pasji, aż po szczyt wiedzy i szkoleń on-line!

0
1408

imagePomysł na stworzenie portalu szkoleniowego pojawił się we wrześniu 2009 roku. Wtedy to z inicjatywy Roberta Stuczyńskiego został założony mały serwis szkoleniowy zrzeszająca grupkę zapaleńców z dziedziny informatyki, chcących dalej rozwijać swoje pasje przez wspólną organizację sesji powtórzeniowych przed egzaminami certyfikacyjnymi. Strona bardzo szybko się rozrosła, by chwilę później jako organizacja non-profit oferować użytkownikom dostęp do darmowych szkoleń on-line prowadzonych przez najwyższej klasy, certyfikowanych prelegentów, zyskując jednocześnie coraz większą popularność na rynku.

Od początku głównym celem serwisu były spotkania on-line. Portal VirtualStudy.pl a później VirtualStudy.pro udostępniał bezpłatne, dostępne dla wszystkich szkolenia informatyczne, związane z szeroko pojętymi nowymi technologiami – głównie informatycznymi, lecz nie tylko. Z czasem prowadzone były również sesje miękkie z dziedziny finansów, czy mody. Szkolenia odbywały się kilka razy w tygodniu (w najlepszym okresie pięć spotkań każdego tygodnia) i były transmitowane poprzez Internet, a następnie dzięki uprzejmości firmy Webio.pl umieszczane na sponsorowanym hostingu w postaci nagrań.

Obecnie portal jest zarządzany przez Roberta Stuczyńskiego oraz Daniela Gabrysia i znajduje się na nim ponad 400 nagrań szkoleniowych (w tym ponad 320 darmowych sesji, szkoleń oraz streamów konferencji) – głównie świadczonych za pośrednictwem technologii VOD (ang. Video on Demand – wideo na żądanie), prowadzonych przez ponad 150 doświadczonych i wysoko utytułowanych specjalistów z całego świata. Posiadających również tytuły Microsoft MVP (Microsoft Most Valuable Professional). Łącznie tworzą one ponad 800 godzin szkoleń, natomiast sam dostęp do serwisu – jak i do ponad 320 sesji – jest bezpłatny, a cała reszta szkoleń dostępna jest w przystępnym abonamencie, którego cena za cały rok dostępu do ponad 400 nagrań (łącznie z tymi, które pojawią się w tym okresie), kosztuje mniej niż jeden dzień szkoleń stacjonarnych.

Na przełomie lat 2010/2011 portal bił rekordy popularności, gromadząc u siebie niespotykaną do tej pory widownię, która wielokrotnie przebijała liczebnością szkolenia konkurencji (w szczytowych momentach na pojedyncze szkolenia przychodziło ponad 1000 osób on-line, podczas gdy u konkurencji w tym samym czasie liczby te wahały się między 50 a 80 osób na sesję).

W tamtym okresie portal również bardzo prężnie działał na scenie ogólnoeuropejskiej. Dzięki czemu już w 2010 roku mógł się pochwalić organizacją jednej z największych konferencji on-line, na której w roli prelegentów wystąpiły takie sławy świata informatycznego (m.in. z tytułami Microsoft MVP), jak: autor wielu bestsellerów – dr Thomas W. Shinder, Christopher J. W. Davis, czy prosto z Redmond, Andy Malone – jeden z najpopularniejszych na świecie prelegentów Microsoft z ponad 15-letnim doświadczeniem – oraz Paula Januszkiewicz – założycielka grupy Women in Technology, wielokrotnie nominowana jako najlepszy prelegent na konferencjach Microsoft, takich jak Microsoft Technology Summit (największa na świecie, doroczna konferencja Microsoft).

image

Konferencja Microsoft Technology Summit 2011

Jak przeczytać można na stronie, portalowi zaufało już ponad 20 tys. osób – w tym również organizacje rządowe oraz firmy prywatne, a sam serwis nadal się rozwija, próbując zdobywać nowe rynki. Mamy nadzieję, że już niedługo liczba ta ulegnie zwielokrotnieniu, a organizacja będzie odnotowywała kolejne sukcesy!

Autor: Daniel 'zoNE’ Gabryś

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj